architekt

Architekt a wnętrza industrialne

Wnętrza industrialne stają się nie tylko w Szczecinie coraz bardziej popularne. Skąd ta nowa moda? Z pewnością chodzi o to, że coraz więcej osób kupuje mieszkania w budynkach poprzemysłowych.

Meble wybrane przez architekta wnętrz

architekt wnętrzZamiast je zmieniać i remontować, co wiązałoby się z dużymi kosztami, wolą wykorzystać to co im dano i zaaranżować te wnętrza tak, by meble i dodatki pasowały do takich pomieszczeń. Jak to wszystko wygląda? Takie pomieszczenie często ma ,,gołe” ściany, wykonane z czerwonej cegły czy betonu. Takie elementy są bardzo pożądane, ponieważ stanowią dobry punkt odniesienia dla dalszej aranżacji wnętrz. Wiadomo, że takie cegły trzeba odpowiednio zabezpieczyć i wyczyścić z zabrudzeń. Warto je także zabezpieczyć specjalnymi środkami, żeby łatwiej się je potem utrzymywało w czystości. Architektura wnętrz industrialnych wykorzystuje również takie elementy jak rury, stare schody, czy metalowe ramy okienne. Ukrywanie takich elementów byłoby bardzo kłopotliwe i wiązałoby się z całkowitą przebudową wnętrza. A tak takie elementy nadają uroku wnętrzu industrialnemu. Jakie meble wybierze architekt wnętrz ze Szczecina do takiego wnętrza? Na pewno będą to meble wyraziste. W związku z brakiem kolorów na ścianach i podłogach wybiera się intensywne barwy, żeby przełamać szarości i czernie wnętrza poprzemysłowego.architekt

Bardzo często w takim wnętrzu pojawiają się kolorowe kanapy, na przykład intensywnie czerwone. Również dodatki, takie jak stoliki, szafki, czy lampy mogą być bardzo oryginalne i kolorowe. Nie należy jednak przesadzać z ozdobami, bo wtedy wnętrze industrialne nie będzie wyglądało dobrze. Będzie ono sprawiało wrażenie, że ktoś na siłę stara się zmienić wnętrze, zamiast je delikatnie poprawić. Jeśli chodzi o materiały to najczęściej wykorzystuje się metal, który i tak jest obecny w takich wnętrzach. Metalowe są schody, krzesła, czy podstawy lamp. Wnętrza industrialne, zwane także loftowymi, jest idealna przestrzenią dla designerskich pomysłów. Projektowanie wnętrz to na pewno duże wyzwanie, ale też dobra zabawa dla architekta, który nie będzie aranżował kolejnego nudnego wnętrza w stylu skandynawskim. Komu się spodoba takie wnętrze? Na pewno osoby które lubią takie surowe wnętrza będą zadowolone.

Jednak takie wnętrze sprawdzi się także dla osób, zainteresowanych nowoczesnymi stylami wnętrz, lubiących odważne pomysły i oryginalne, designerskie dodatki. Takie wnętrze może nie jest może bardzo przytulne, czy też rodzinne, dlatego też polecane jest raczej dla mieszkań, niż do domów dla rodzin z dziećmi. Polecam się zorientować na temat wnętrz na stronie http://kokowski.com.