Przedsiębiorcy, którym zależy na obiektach wysokiej jakości, powinni wziąć pod uwagę stal jako materiał budowlany. W tej roli spisuje się ona bardzo dobrze. Jest często wykorzystywana w budownictwie ze względu na swoje optymalne właściwości mechaniczne.
Hale stalowe są bezpieczne
Dzięki jednorodnej strukturze jest tak samo odporna na zginanie, jak i na ściskanie czy rozciąganie. Dlatego też wytrzymałość tego tworzywa jest tak duża. Wskutek tych wyjątkowych właściwości omawianego materiału, hale stalowe są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne dopuszczają wybudowanie hal o ogromnych powierzchniach, stosując przy tym niewielką liczbę podpór. Umożliwia to wydajne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Dokładne obliczenia i symulacje komputerowe, wykorzystywane w projektowaniu hal stalowych, zapewniają wznoszenie budowli bezpiecznych i odpowiadających oczekiwaniom klientów. Konstrukcje stalowe są ekonomiczne. Cechują się niskim ciężarem własnym, możliwości użytkowania natychmiast po zakończeniu prac, wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, dużą wytrzymałością na rozciąganie pod wpływem temperatur, ekonomiczną produkcją (dlatego ich cena jest przystępna). Wycena inwestycji jest uzależniona od zastosowanych w trakcie budowy hali rozwiązań konstrukcyjnych, architektonicznych i technologicznych.
Projekty hal stalowych powstają dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i programów, używanych przez doświadczonych i wykwalifikowanych inżynierów. Kluczowymi elementami nośnymi hal stalowych są ramy stalowe. Sztywność przestrzenna konstrukcji jest zagwarantowana przez odpowiednie stężenia. Konstrukcję nośną dachu tworzą płatwie z profili zimnogiętych typu Z lub płatwie kratownicowe, natomiast konstrukcja ryglowa ścian, obramowań pod bramy czy drzwi oparta jest na profilach zimnogiętych lub gorącowalcownych. Dach może być wykonany z różnego rodzaju materiałów, co jest dostosowane pod indywidualne potrzeby klienta. Do hal stalowych można dobrać odpowiednie akcesoria, takie jak: bramy (podnoszone, segmentowe, przesuwane i rozwierane), dachowe pasma świetlne, naświetlanie ścienne, klapy wentylacyjno- dymowe, doki załadowcze, pomosty technologiczne, nawietrzaki czy suwnice. Hale stalowe o solidnej konstrukcji sprawdzą się jako magazyny czy sale produkcyjne.
Mogą być też zastosowane w innych sektorach, np. jako obiekty rolnicze, komercyjne, biurowe czy sportowe. Budowa hali stalowej to, oprócz konstrukcji stalowych lub obudowy, również solidne fundamenty, od których zależy stabilność i bezpieczeństwo hali.