dachy kryte strzechą

Czy dachy kryte strzechą są bezpieczne?

Dachy wykonane ze strzechy charakteryzują się znakomitą trwałością. Czy jednak jest to dogodne pokrycie dachowe również pod względem bezpieczeństwa? Wiadomo, że rozwiązania ekologiczne są obecnie modne, a więc zainteresowanie dachami ze strzechy także jest większe niż dawniej.

Dachy kryte strzegą odporne na ogień

dachy kryte strzechąMożna powiedzieć, że dachy kryte strzechą są naprawdę bezpieczne. Odpowiednio zbita trzcina tworząca pokrycie dachowe jest bardzo trwała i nie zagraża w żaden sposób mieszkańcom. Dach z trzciny może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat i nadal mieć świetne właściwości. Dachy ze strzechy nie powodują utrzymywania się wilgoci wewnątrz ani na zewnątrz budynku. Pod tym względem więc są całkowicie bezpieczne. Poza tym odpowiednio wykonany dach z trzciny spełnia także wszystkie wymogi prawne, jakie musi spełniać każdy dach. Są to na przykład wymagania, co do termoizolacyjności. Poza tym strzecha spełnia także wymagania przeciwpożarowe. Nie może być tak, żeby ekologiczne dachy kryte strzechą nie były odporne na ogień. Zwykle więc nie jest łatwo sprawić, aby taki dach z trzciny się podpalił. Materiał ten jest odpowiednio zabezpieczany preparatami. Poza tym strzecha wykonana z trzciny sama w sobie także nie jest łatwopalna. Zawiera ona dużą ilość krzemionki, która utrudnia zapalenie. Warto też wspomnieć, że dachy z trzciny są mocno zbite, przez co także utrudniają rozprzestrzenianie się ognia. Zwykle dach dodatkowo wyposażony jest w specjalną siatkę, która także stanowi dodatkową ochronę.

dachy kryte strzechąZe strzechy wykonuje się nie tylko dachy dużych budynków. Altany z trzciny także są coraz częstszym widokiem i również można mieć pewność, co do ich bezpieczeństwa. Kryte są one także wysokiej jakości trzciną. Firmy, które oferują altany kryte strzechą dbają o to, aby były one trwałe i odporne na negatywne czynniki środowiskowe. Można więc mieć pewność co do tego, że pokrycie dachowe wykonane ze strzechy trzcinowej jest w pełni bezpieczne. Chroni ono przed deszczem i innymi opadami. Chroni też przed wysoką temperaturą oraz gromadzeniem się wilgoci wewnątrz budynku. Ponadto trzcina stanowi doskonałą barierę akustyczną, dostarcza też do budynku odpowiednią ilość ciepła. Największym minusem takich dachów mogą być koszty wykonania. Niestety są one duże, ale jest to związane po prostu z tym, że pokrycie dachu trzciną jest trudne i czasochłonne.

Nie każdy może się tym zająć, dlatego takie usługi nie należą do najtańszych. Mimo wszystko jednak warto zainwestować w takie dachy, ponieważ doskonale się sprawdzają. Takie nowoczesne budownictwo ma wielu zwolenników.