Drewno w dalszym ciągu jest tym najczęściej wykorzystywanych do produkcji drzwi materiałem. Cenione są one przede wszystkim za bardzo dobre parametry izolacyjne, gdy drewno jest bardzo dobrym izolatorem, chroniącym na przykład przed utratą ciepła, czy przed dźwiękami o zbyt wysokim natężeniu. Zupełnie inaczej wygląda jednak sprawa z wytrzymałością takich drzwi. Wiele osób, rezygnuje z wymienionych wcześniej, bardzo istotnych zalet takich drzwi, przede wszystkim w trosce o ich zbyt niską wytrzymałość.
Wytrzymałe drzwi wewnętrzne
Jak się jednak, okazuje, wytrzymałe drzwi drewniane w warmińsko mazurskim doskonale sprawdzają się w różnych budynkach, zarówno gdy mowa jest o drzwiach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Same drzwi bowiem, poddane mogą być bardzo różnym pracom konserwacyjnym, dzięki którym nabędą one znacznie podwyższonej wytrzymałości. Z drugiej strony zaś mogą one posiadać również dodatkowe elementy je wzmacniające, dzięki którym będa one bardzo odporne na czynniki mechaniczne. Podstawowym sposobem na wzmocnienie drzwi wykonanych z drewna jest pokrycie ich odpowiednim lakierem, bądź też preparatem impregnującym. Obecnie, wiele drzwi drewnianych, znających się w sprzedaży, jest już fabrycznie w ten sposób wzmocnionych. Jeżeli pod wpływem długiego czasu wykorzystywania, drzwi takie w jakiś sposób odkształcą się, utracą swoją początkową barwę, nie sprawi problemu ich renowacja, gdyż drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem do prac renowacyjnych.
Sposobem na wzmocnienie drzwi wykonanych z drewna, który jest obecnie bardzo często wykorzystywany przez wielu producentów, jest wyposażenie ich fabrycznie w elementy wzmacniające, nazywane bardzo często stabilizatorami. Wykonane ,mogą być one na przykład z profili metalowych i powodują one, że całość konstrukcji okazuje się być jeszcze bardziej odporna. Wytrzymałość drzwi drewnianych może zwiększyć również użycie do ich produkcji, materiałów zewnętrznych drewnopodobnych, w postaci na przykład płyt drewnopodobnych HDF. W ten sposób, drzwi będą się prezentowały, jakby w całości były wykonane z drewna, będąc jednocześnie o wiele bardziej stabilnymi i odpornymi na czynniki zewnętrzne.
Od pewnego momentu, nadal nie zmienia się popularność drzwi drewnianych, stosowanych zarówno jako drzwi wewnętrzne, jak i też na zewnętrzne. Drzwi takie, dzięki odpowiednim pracom renowacyjnym oraz konserwacyjnym, mogą się okazać bardzo wytrzymałymi, posiadając jednocześnie bardzo pozytywne właściwości izolacyjne. Dodatkowo można je wyposażyć w dodatkowe wzmocnienia, na przykład z profili stalowych, dzięki czemu będą mogły być jeszcze bardziej odporne.