ocieplanie ścian

Czy płyta PIR nadaje się do ocieplania ścian?

Już od dłuższego czasu podczas prób odpowiedniej izolacji budynku, poszukuje się materiałów, które byłyby przede wszystkim jak najbardziej ekologiczne. Oznacza to, że powinny one chronić przed warunkami atmosferycznymi nie tylko zimą, ale także latem, wpływając pozytywnie na ograniczenie zużywanej energii elektrycznej. Wydaje się, że materiałem, który może to właśnie zapewnić, są odpowiedniej jakości płyty PIR.

Ocieplanie ścian dzięki płycie PIR

ocieplanie ścianW porównaniu do innych, wcześniej stosowanych materiałów, płyty te mogą się pochwalić swoją wyjątkowa unikalną konstrukcją. Sprawia ona, że płyty te nie powodują bardzo niekorzystnego dla większości osób zjawiska sztucznego pogrubienia ścian budynku, oraz zmniejszenia przestrzeni użytkowej. Powoduje to, że obecnie płyty warstwowe pir na ścianę stają się jednym z bardziej popularnych materiałów, wykorzystywanych w tych właśnie zastosowaniach. Opisywane, bardzo pozytywne właściwości płyt nie miałyby oczywiście miejsca, gdyby nie ich unikalna budowa. Płyty te są stworzone z kilka warstw, zupełnie różnych materiałów. Wnętrze, to zawsze pianka stworzona z materiałów takich, jak na przykład poliuretan. Ma on bardzo dobre właściwości, jeżeli chodzi o chronienie danego budynku przed zbyt dużymi stratami ciepła.

ocieplona ścianaZewnętrzne takich płyt, nazywane również okładziną, może być zaś wykonane z zupełnie różnych rodzajów materiałów. Przykładem może być tutaj okładzina stalowa, która to zapewnia opisywanym płytom zaskakującą wytrzymałość, sztywność, a to wszystko jest połączone z ich zaskakująco niewielką grubością. Jednocześnie, zastosowanie opisywanej okładziny do stworzenia takich płyt powoduje, że mogą być one bez większych problemów stosowane zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak też i wewnętrznych. Płyty te mogą być zastosowane zarówno do ocieplania ścian budynków mieszkalnych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je również do izolacji hali magazynowej, centrum logistycznego, czy też biurowca. Warto podkreślić również niezwykle dużą trwałość opisywanych płyt, co pozwala je wykorzystywać bez większych problemów przez kilka lat bez żadnej przerwy.

Wybór odpowiedniego rodzaju materiałów izolacyjnych, okazuje się być niezwykle istotny. Może od tego bowiem zależeć to, jak dużo energii trzeba będzie zużyć, aby właściwie eksploatować dany obiekt. Nic zatem dziwnego, że już od dłuższego czasu stosowane są materiały, takie jak warstwowe płyty PIR. Dzięki dużej ich wytrzymałości, sprawdzą się one stosowane nas ścianach zupełnie różnych budynków, od tych mieszkalnych, po użyteczności publicznej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.bokka.pl!