markizy na taras

Czy warto kupić markizy na taras?

Budując taras przy ogrodzie, chcemy, aby stał się dla nas idealnym miejscem wypoczynku. Co jeśli jednak nadmierne słońce przeszkodzi nam w relaksie? Co gdy, czytając książkę, strony zaczną moknąć przez przelotną mżawkę?

Markizy na taras to dobry wybór

markizy na taras To sytuacje, które mogą psuć nam wypoczynek, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć. Jak? Jest na to naprawdę prosty sposób. Wystarczy zdecydować się na zakup markizy tarasowej. Konstrukcja tego typu będzie nas chronić przed niepożądanymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak właśnie promienie słoneczne czy opady. Dzięki temu w takich sytuacjach nie będziemy musieli jeszcze rezygnować z wypoczynku na tarasie. Zastanawiając się, które markizy na taras w Warszawie będą najlepszym wyborem, warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd zewnętrzny, ale też na parametry techniczne. Markiza powinna być wykonana z materiału, który charakteryzuje wyjątkowa odporność na promienie UV – powinna je odbijać oraz zatrzymywać. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kolory na markizie nie zaczną blaknąć. Nawet z upływem czasu wciąż będą intensywne, a nasza markiza będzie wyglądać jak nowa. Istotną kwestią jest też impregnacja tkaniny – w ten sposób materiał staje się odporny na kurz, olej, butwienie czy pleśń, a także oczywiście na wodę.

markizy na taras Charakteryzuje się też właściwościami antystatycznymi. Dopiero gdy dany materiał markizy spełnia te warunki, możemy zacząć zastanawiać się nad doborem odpowiedniej kolorystyki czy wzoru. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego z tym nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu. Z pewnością uda nam się dopasować wygląd markizy do designu innych mebli ogrodowych – leżaków czy krzeseł. Ale to jeszcze nie wszystko – producenci proponują nam różne rodzaje markiz – z kasetą, bez, w półkasecie… W przypadku markizy bez kasety, rura (na niej znajduje się nawinięta tkanina) pozostaje zawsze odsłonięta – to najmniej polecane rozwiązanie, gdyż z markizy korzystamy jedynie wiosną i latem, bez sensu jest więc narażać ją na czynniki atmosferyczne zimą. W przypadku markizy w półkasecie, rura jest przykryta tylko od góry. Najlepszą opcją jest markiza w pełnej kasecie, gdzie tkaninę w okresie nieużywania chowa się całkowicie w obudowę. Ale to nie koniec decyzji o wyborze markizy – teraz musimy zastanowić się nad tym, czy powinna być ona sterowana ręcznie za pomocą mechanizmu korbowego, czy może sterowana elektrycznie.

W drugim przypadku do udogodnień należy dodać obecność czujników pogodowych – wykrywających nadmierny wiatr czy nasłonecznienie.