transport krajowy

Czym powinna cechować się dobra firma transportowa?

Przedsiębiorstwa handlowe i przemysłowe, które nie posiadają własnego parku samochodowego, korzystają zwykle z zewnętrznych opcji transportu towaru. Dzięki firmom transportowym możliwy jest szybki przewóz dowolnej ilości towaru – zwykle do 55 ton – w określone miejsce.

Transport krajowy na Śląsku – jak wybrać?

transportDo transportu wykorzystywane są wysokiej klasy tiry. Nowoczesne pojazdy bardzo często posiadają naczepy z firanką, dzięki czemu możliwy jest dowolny sposób załadowania towaru – na przykład załadunek bokiem, górą lub tyłem. Transport krajowy Śląsk oferowany jest przez doświadczone firmy, które udostępniają pojazdy wyposażone między innymi w GPS – w ten sposób kierowca może wybrać najkrótszą drogę dostarczenia towaru, ale też spedytor może obserwować, w którym dokładnie miejscu w danym czasie znajduje się transport. Klienci, którzy chcą skorzystać z usług firm transportowych, zawsze wybiorą firmę charakteryzującą się punktualnością oraz rzetelnością. To dlatego właściciel takiej firmy powinien posiadać do dyspozycji najlepszych, doświadczonych kierowców, którzy szybko – ale przestrzegając zasad ruchu drogowego – dostarczą ładunek we wskazane miejsce.

transport krajowyDo obowiązków kierowcy należy także przygotowywanie dokumentów transportowych. Dobra firma specjalizująca się w transporcie krajowym powinna proponować swoim klientom ubezpieczenie OCP – dzięki niemu będą mieli oni pewność, że w razie nieprzewidzianych sytuacji, które sprawią, że towar ulegnie uszkodzeniu lub zostanie utracony, będą mogli ubiegać się o odszkodowanie. Firmy transportowe starają się zawsze proponować klientom najwyższą jakość usług, dlatego oprócz samego przewozu oferują także profesjonalnych załadunek i rozładunek towarów. W przypadku naprawdę ciężkich ładunków – na przykład przy stalowych elementach konstrukcyjnych – wykorzystywane są dźwigi. Transport HDS sprawdza się między innymi przy dostarczaniu materiałów na place budowy. Wysięgnik zdecydowanie przyspiesza prace załadunkowe i rozładunkowe. Firmy transportowe posiadają także pojazdy z chłodną, dzięki czemu możliwy jest transport chłodniczy. Różnorodne naczepy i platformy pozwalają na przewóz towaru o różnych gabarytach, a także przewóz maszyn czy innych pojazdów – na przykład kombajnów czy koparek.

Wiele firm proponuje również przewożenie towaru drobnicowego – wówczas umieszczany jest on na paletach, może być to przewóz całopojazdowy lub tylko częściowy. Poszukując firmy transportowej, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czy charakteryzuje się ona terminowością oraz czy zapewni powierzonym ładunkom niezbędne bezpieczeństwo.