meble loft

Czym są stylowe meble loft i gdzie je spotkamy?

Kto jeszcze kilkanaście lat temu mógłby pomyśleć, że hale produkcyjne, stare zakłady, warsztaty i strychy niegdyś wykorzystywane w celach przemysłowych, obecnie staną si ę doskonałą alternatywą do zamieszkania w nich.

Stylowe meble loft w stylizowanych mieszkaniach

meble loftNie jest to wymysł kilku osób lub chwilowa moda, ponieważ lofty cieszą się od dłuższego czasu niesłabnącym zainteresowaniem. Rynek nieruchomości bardzo szybko odkrył w tej tendencji sposób na biznes, zatem by zamieszkać na strychu lub w starej hali trzeba mieć odłożoną niemałą kwotę. Co ciekawe te trendy na rynku odbiły się także na wnętrzarstwie, w wyniku czego wykształcił się styl loftowy, nawiązujący do wystroju starych kamienic. Stosowany jest przez coraz więcej właścicieli klasycznych mieszkań i domów. Jest to dosyć interesujące zjawisko w czasach, gdy wiele osób stawia na nowoczesność. W loftach dominuje styl industrialny, często pojawiają się tam elementy metalowe, a niebanalną rolę odgrywają dodatki, takie jak futurystyczne obrazy lub nietypowe lampy. Mimo wszystko stylowe meble loft stosowane są najczęściej w mieszkaniach stylizowanych na strychy i hale, a nie w faktycznych loftach. Najczęściej nawiązują do stylu vintage i sprawiają wrażenie używanych.

meble loftZdarza się, że występują w towarzystwie skóry lub juty, a niekiedy także metalu. Wśród mebli loft znajdziemy produkty do aranżacji całego mieszkania – są to zarówno regały, stoliki, komody, meble wypoczynkowe, jak i lustra czy inne dodatki. Każdy styl jest w dużej mierze budowany właśnie przez akcesoria, które są tak zwaną wisienką na torcie. Meble loft nie są bardo popularne, a już z pewnością nie znajdziemy ich w typowych sklepach meblarskich czy marketach. Najczęściej dystrybuują je firmy oferujące meble kolonialne lub nieco orientalne meble indyjskie. Najwięcej tego typu punktów znajdziemy w Warszawie i innych większych miastach. Często też organizowane są targi staroci, na których wystawiane są meble kolonialne oraz wyprzedaż staroci. Tam często można upolować stylowy fotel, zdezelowany kufer, który idealnie wkomponuje się w meble loft i wiele innych. Warto zauważyć, że meble indyjskie, a już w szczególności meble kolonialne do takich nie należą. Jeśli nie jesteśmy znawcami to łatwo możemy zostać oszukani i za ogromną kwotę kupić nic innego, jak zwykłe imitacje.

Dlatego decydując się na tak solidne, luksusowe i drogocenne wyroby warto nabywać je u zaufanego i renomowanego producenta. Tam też istnieje spore prawdopodobieństwo negocjacji ceny lub posezonowej wyprzedaży kolekcji i upolowania prawdziwych perełek w atrakcyjnej cenie.