drzwi wzmocnione

Drzwi zewnętrzne – jakie najlepiej wybrać?

Nie da się ukryć, że drzwi stanowią nieodłączny element wystroju całego budynku – bez względu na to, czy jest to dom, mieszkanie, siedziba firmy czy garaż. Raz zakupione zazwyczaj posłużą przez kilka, kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Właśnie dlatego warto zaznajomić się ze specyfikacją każdego z dostępnych produktów, gdyż wbrew pozorom, dostępnych drzwi jest bardzo dużo.

Drzwi odporne na uszkodzenia

drzwi wzmocnioneBiorąc pod uwagę sam wygląd drzwi, należy pamiętać, że powinny one wyglądać dobrze nie tylko na zewnątrz budynku, ale również w środku. Chcąc dobrać idealne dla siebie drzwi zewnętrze lub wewnętrzne, należałoby poświęcić sporo czasu na zaznajomienie się ze szczegółami, którymi się od siebie różnią – mowa tu między innymi o dodatkach w postaci okien w drzwiach, specyficznej klamki czy wzorach. Są to ważne informacje pod względem estetycznym, jednak drzwi zewnętrzne powinny być również funkcjonalne i zapewniać maksymalne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zaleca się wybór solidnych, dobrze wyglądających produktów. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można natrafić na kilka rodzajów drzwi – takich jak stalowe, drewniane, z tworzywa sztucznego, płyt drewnopodobnych, aluminiowe lub ze szkła.

drzwi wzmocnioneNiektóre z typów materiałów można od razu odrzucić, gdyż raczej nie sprawdzą się jako drzwi zewnętrzne o sporej wytrzymałości. Solidne drzwi wzmocnione dodatkowymi materiałami odpornymi na uszkodzenia mechaniczne to między innymi te stalowe. Zaleca się je montować w miejscach szczególnie chronionych, jak magazyny, garaże lub niektóre sklepy. W przypadku domów lub mieszkań raczej się nie sprawdzą – ich wygląd nie zachwyca, a dodatkowo mogą przenosić niższe temperatury. Lepszym wyborem będą produkty wykonane z aluminium, gdyż często uzupełniane są materiałem termoizolacyjnym, przez co dodatkowo ocieplają wnętrze, są też dźwiękochłonne, trwałe i wyglądają całkiem elegancko. Ostatnią z dobrych propozycji na drzwi zewnętrzne są te wykonane z drewna – nie tylko świetnie się prezentują, ale są również wytrzymałe oraz gwarantują właściwą izolację termiczną i akustyczną. Pozostałe z wymienionych rodzajów drzwi, takich jak te z włókna szklanego, PCV lub płyt drewnopochodnych znacznie lepiej sprawdzą się we wnętrzach budynku.

Są estetyczne, lekkie i dźwiękochłonne. Można jednak znaleźć przykłady, że z takich materiałów również tworzy się świetnie wyglądające drzwi zewnętrzne – to chociażby wyjścia na taras lub do ogrodu. Wybór odpowiednich parametrów produktu zależy indywidualnie od potrzeb właściciela budynku – może on postawić przede wszystkim na wytrzymałość lub świetny wygląd.