imitacja cegły na ścianę

Efektowne imitacje cegieł na ścianę

Dekoracyjne cegły uznawane są dziś za niezwykle pożądaną ozdobę, która idealnie sprawdza się nie tylko na zewnątrz domu, ale również w jego wnętrzu. Choć za tradycyjnie wypalane cegły musimy zapłacić adekwatnie wysoką co do jakości cenę, to jednak ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy poszukują znacznie bardziej budżetowych rozwiązań są niewątpliwie płyty cegłopodobne, które można zakupić w atrakcyjnych cenach.

Imitacje cegieł w różnych kolorach

imitacja cegły na ścianęJakie rozwiązania aranżacyjne z wykorzystaniem owych płyt są dziś najbardziej rozpowszechnione? Wygląd cienkiej płyty cegłopodobnej inspirowany tradycyjnymi cegłami doceniany jest dziś zwłaszcza przez architektów wnętrz. Co ciekawe produkt ten coraz chętniej wkomponowany jest nie tylko w tradycyjne, stylowe przestrzenie, ale również w nowoczesne, minimalistyczne pomieszczenia, w których dominują proste, geometryczne kształty. Warto przy tym podkreślić, że płyty te sprzedane są w już gotowych blokach o określonych wymiarach, które bardzo łatwo się montuje. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sporo osób decyduje się więc na imitacje cegieł na ścianę, które występują w wielu wariantach kolorystycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza płyty cegłopodobne w kolorze bieli, które posiadają nieregularne, fabrycznie postarzane powierzchnie.

imitacja cegły na ścianęProdukt ten nawiązuje swą stylistyką do bardzo modnego dziś stylu rustykalnego nawołującego do powrotu do natury. Śnieżnobiałe cegły świetnie komponują się również z białymi, prostymi meblami, futrzanymi dywanami oraz jasnymi panelami drewnianymi, które to z kolei nawiązują swym wyglądem do równie pożądanego aktualnie stylu skandynawskiego. Co ciekawe, na ścianach świetnie sprawdzają się także elastyczne imitacje cegieł, do których produkcji użyta została masa akrylowa. Płyty imitujące wygląd cegieł charakteryzują się również bardzo wysoką jakością – dobrze zamontowane płyty, które będziemy czyścić za pomocą odpowiednio dobranych preparatów pielęgnacyjnych, z pewnością posłużą nam więc przez wiele lat. Na samym końcu warto również zauważyć, iż cienkie płyty imitujące wygląd cegieł nie zmniejszą naszego pomieszczenia, dzięki czemu dane wnętrze nie zostanie przytłoczone. Produkt ten świetnie sprawdzi się więc również w przypadku mieszkań o mocno ograniczonej przestrzeni, w których to każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Przemyślane zagospodarowanie pomieszczenia, w którym zastosujemy imitacje cegieł sprawi, że nasz dom nabierze niesamowitego klimatu, który z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze ogólne samopoczucie.