meble kolonialne

Eleganckie meble kolonialne

Styl kolonialny wywodzi się z XIX wieku. Zafascynowanie egzotyką i orientem zaczerpnięte zostało z zamorskich eskapad – kolonizowane przez Europejczyków tereny szybko podbiły swoim charakterem wnętrza. Pomieszczenia dekorowane były lokalnymi wyrobami, których popularność szybko rozpowszechniła się na starym kontynencie.

Dlaczego warto posiadać meble kolonialne?

meble kolonialneStyl kolonialny to ukłon w stronę rzemiosła i multikulturowości, docenienie europejskich tradycji i mieszanie ich z orientalnymi zwyczajami. Charakterystyka stylu kolonialnego Podstawą tej estetyki jest drewno – ciemne i tropikalne gatunki drzew idealnie nadają się do produkcji trwałych mebli. Kolorystyka opiera się na neutralnych barwach takich jak brązy, beże i biel. Całość jest chętnie przełamywana żywą zielenią, pomarańczowym, czerwonym, a czasem i niebieskim. Sporą rolę odgrywają także materiał, jego faktura oraz wzór. Tutaj podstawowe wybory stanowią skóra, bawełna, len i niekiedy welur lub jedwab. Głównym budulcem mebli są mahoń, palisander i drewno tekowe. Duży regał – meble kolonialne, czyli styl w praktyce Typowym wyposażeniem w stylu kolonialnym są masywne i zdobione szafy z ażurowymi drzwiczkami, drewniane zegary i ogromne, wypełnione po brzegi biblioteczki.

meble domoweŚmiało można zatem zestawić ze sobą sporą liczbę pokaźnych rozmiarów dodatków. Wizualnie ciężkie, rzeźbione biurko i duży regał – meble kolonialne to strzał w dziesiątkę podczas dekorowania gabinetów. Ten system aranżacji kojarzy się nie tylko z podróżowaniem, ale przede wszystkim z klasą i elegancją właściciela oraz dekoratora. Niezwykle trwały i pojemny, duży regał z litego drewna to piękny mebel, po którym nie widać upływającego czasu. Naturalne sęki dodają wyjątkowości każdemu odrębnemu podmiotowi, a zdobienia podkreślają jego charakter. Duża ilość półek i szufladek pomoże w zachowaniu porządku i harmonii. Motywy roślinne oraz zwierzęce są nieodłącznymi elementami wystroju w stylu kolonialnym – poduszki w zebrę, ciemna tapeta w drobne kwiaty czy lniany obrus to idealne opcje uzupełniające wnętrze w stylu kolonialnym. Dodatkowo można zaopatrzyć pomieszczenie także w ogromny kufer pełniący funkcję szafy czy orientalne dywany.

Styl kolonialny, pomimo swojej elegancji, przesiąknięty jest kreatywnymi rozwiązaniami. Niesamowity klimat wnętrz tworzony jest przez zestawienie oryginalnych zdobień, ręcznie malowanych wzorów z bogactwem roślin. Masywna aranżacja, a w niej drewniany, duży regał – meble kolonialne nadają pomieszczeniom charakteru, którego nie sposób podrobić.

Więcej informacji znajdziesz na www.bella-decor.pl!