folie przeciwsłoneczne

Folia przeciwsłoneczna na okna

Słońce jest niezbędne do życia. Dzięki niemu rośliny mogą rosnąc, ziemia się nagrzewa, ludzki organizm produkuje witaminę D (odpowiedzialną między innymi za odporność i mocne kości). Latem często nie trzeba zapalać światła w pokoju, bo stale jest widno, oszczędza się zatem na prądzie. Zimą za to wiele osób nie może się doczekać, kiedy znowu nadejdą słoneczne, ciepłe dni.

Łatwe w montażu folie okienne

 folie przeciwsłoneczneSłońce na pewno jest niezbędne, ale jego nadmiar też może być szkodliwy. Większość osób kojarzy niekorzystne działanie promieni słonecznych z oparzeniami na skórze, czy przedwczesnym starzeniem się. Jednak ma ono również niekorzystny wpływ na kolor mebli, komfort przebywania w pomieszczeniu, czy wzrost roślin doniczkowych. Nikt nie lubi jak mu słońce świeci prosto w oczy, czy kiedy nie może obejrzeć filmu bo na ekranie pojawiają się stale odbłyski. Jak można temu zapobiec? Zamiast rolet, czy firanek warto zamontować okienne folie przeciwsłoneczne w Warszawie. Taka folia nie kosztuje wiele, występuje też w wielu opcjach np. niebieskiej, srebrnej, miedzianej. Co trzeba wiedzieć o takiej folii? Zwykle jest ona sprzedawana w gotowych do montażu kawałkach, czasem też na rolki czy metry. Folię odkleja się od podłoża i mocuje na oknie, a potem wygładza i usuwa bąbelki powietrza przy pomocy rakli. Im większa ,,moc” folii tym lepiej będzie ona zatrzymywała światło słoneczne i tym ciemniej będzie w pomieszczeniu.

 folie przeciwsłoneczneZwykle wybierane są folie średnie, które niwelują odbłyski i nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia, ale jednocześnie nie sprawiają, że przez cały dzień trzeba używać światła sztucznego. Dzięki folii w pokoju będzie chłodniej i ciemniej, co jest szczególnie ważne w okresie letnim. Dodatkowo w ten sposób chroni się wiele sprzętów przed zniszczeniem. Stałe wystawienie na działanie promieni słonecznych sprawia, że tkaniny czy meble mogą blaknąć, tracić swój kolor. Rośliny mogą usychać i marnieć, a produkty topiące się czy wrażliwe na działanie światła nie zepsują się. Nie tylko lód w szklance czy maslo może się rozpuścić. Również pomadka do ust, czy tania gumowa zabawka może pod wpływem działania słońca nadawać się tylko do wyrzucenia.

Jak widac warto jest zamontować na swoim oknie przeciwsłoneczną folię. Dzięki niej latem nie będzie w pokoju tak gorąco i widno, można zaoszczędzić na klimatyzacji, czy na wiatrakach. Folia sprawi, że meble nie stracą koloru, a sprzęty będą dłużej dobrze działały. Rośliny nie zmarnieją, nic się nie wysuszy ani nie rozpuści. Folia nie kosztuje dużo, a przynosi duże korzyści.