zestawy powitalne

Hotelowy zestaw powitalny – sposób na komfortowy pobyt

Właściciele hoteli prześcigają się w sposobach na poprawę komfortu swoich gości. Jednym z rozwiązań, jakie są obecnie wdrażane, jest stosowanie zestawów powitalnych. Skład zestawu może być różnorodny, dobrany pod indywidualne preferencje gościa lub związany ze specyfiką hotelu.

Zestaw prezentowany jest na tacce i składa się z wielorazowych elementów oraz rzeczy przeznaczonych do konsumpcji

zestawy powitalne hoteloweGoście otrzymują taki zestaw po przybyciu do swojego pokoju, co pomaga im w zrelaksowaniu się po podróży. Najważniejszym elementem zestawu powitalnego jest tacka. Może być ona wykonana z tworzywa sztucznego, drewna lub aluminium. Powinny znaleźć się na niej podajniki na saszetki, przegrody na sztućce oraz miejsce na obowiązkowy element wyposażenia – czajnik. Wymiary tacki są kompaktowe i pozwalają na umieszczenie na niej dowolnego zestawu dodatków. W obrębie tacki może zostać wydzielone miejsce na filiżanki. Taki zestaw pozwala przygotować ciepły napój. Właściciele hoteli zainteresowani zakupem zestawów powitalnych powinni zająć się także doborem odpowiednich saszetek, filiżanek i łyżeczek. Czajnik może mieć moc od 750 do 2200 W. W zestawach powitalnych mogą znajdować się czajniki zintegrowane z podkładką.

zestawy powitalneMożliwe jest także wykorzystanie zestawu, który posiada osobną tackę na filiżanki. Ciekawe zestawy powitalne hotelowe podnoszą atrakcyjność pokoju lub apartamentu. Saszetki mogą znaleźć się w zintegrowanych podajnikach lub wyciętych w tacy zagłębieniach. Taca wykonana jest w taki sposób, aby ułatwiać przenoszenie. Bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem jest taca, która posiada saszetki ukryte w szufladzie. Przewód niezintegrowanego czajnika można zaczepić na specjalnym mocowaniu. Zestawy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – od klasycznej czerni po szlachetne naturalne drewno. Wykonane z drewna zestawy powitalne powinny posiadać certyfikat FSC, który pozwala na zidentyfikowanie gatunku drzewa, którego użyto do produkcji. Wpływa to na komfort gości hotelowych i ich poczucie bezpieczeństwa. Bardziej rozbudowane zestawy powitalne mają możliwość wykorzystania ekspresu do kawy w miejsce zwykłego czajnika.

Kubki i filiżanki do zestawów powitalnych wykonuje się z tworzywa sztucznego lub krzemionki. Można je myć w zmywarkach. Kolorystyka kubków może zostać dopasowana do całego zestawu, co poprawia jego estetykę. Standardowo jeden zestaw przeznaczony jest dla dwóch gości w jednym pokoju. Łyżeczki oraz wszelkie dodatki nie są integralną częścią zestawu i można je wybrać dowolnie.