domy drewniane

Ile kosztuje budowa domu drewnianego?

Wiele osób na pewnym etapie swojego życia zastanawia się nad kupnem mieszkania lub domu. Jest to poważna decyzja, która ma znaczący wpływ na nasze dalsze losy oraz codzienny komfort. Jak wiadomo każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, a także przeznaczona jest dla osób o innym usposobieniu i sytuacji życiowej.

Domy drewniane z gotowych elementów

domy drewniane Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domu, która zresztą jest naprawdę dużym przedsięwzięciem. Motywacje są różne, aczkolwiek wiele osób pragnie po prostu mieć własny kąt na stare lata oraz zapewnić dzieciom normalny czas dorastania – w piaskownicy i na bujawce, a nie przed ekranem komputera czy telewizora. Scenariusz budowy zazwyczaj wygląda podobnie – zakup działki, załatwienie formalności, następnie zostają wylane fundamenty, wznoszą się ściany, budynek jest w stanie surowym. W momencie, gdy możemy w nim zamieszkać najczęściej upłynęło nawet kilka lat od zakupu gruntu, a domek nadal wygląda na niewykończony. Oczywiście bardzo często jest to spowodowane brakiem pieniędzy, ponieważ w dzisiejszych czasach dysponując odpowiednim budżetem jesteśmy w stanie dosyć szybko postawić dom – oczywiście przy pomocy wykwalifikowanej ekipy. By uniknąć wszelkich komplikacji i przestojów co niektórzy decydują się na domy kanadyjskie.

domy drewniane Tutaj jesteśmy w stanie spokojnie w kilka miesięcy dopiąć wszystko na ostatni guzik, a następnie się wprowadzić. Specjaliści szacują, że stylowo wyglądające domy drewniane w małopolsce z gotowych elementów można postawić przy mniejszym budżecie, niż ten potrzebny do wykonania konstrukcji murowanej. Do tego dochodzą także kwoty eksploatacji, które są znacznie niższe jeśli chodzi o domy kanadyjskie, dzięki wypełnianiu ścian w całości wełna mineralną. W zależności od wykonawcy domy drewniane z prefabrykatów kształtują się w cenach od około dwustu do czterystu tysięcy za dom parterowy z poddaszem w stanie deweloperskim. Zatem budynek o powierzchni około siedemdziesięciu metrów zapłacimy niecałe dwieście tysięcy złotych, zaś za niecałe czterysta tysięcy złotych otrzymamy niemalże dwustumetrowy dom. Mimo wszystko porównując to do cen mieszkań, można z łatwością zauważyć, że znacznie korzystniej cenowo wygląda budowa domu. Porównanie to uwzględnia jednak domy kanadyjskie stawiane na terenie Małopolski, a jak wiadomo ceny poszczególnych firm mogą się różnić między sobą.

Ponadto budynki murowane oraz domy z bali nadal stanowią droższą alternatywę niż wspomniane domy kanadyjskie, co w najbliższym czasie może przyczynić się do wzrostu popularności tych ostatnich.