wkład kominowy

Jak montować wkłady kominowe?

Budowa domu zapewne jest bardzo ekscytującą chwilą. Przede wszystkim dlatego, że wiele osób lubi i ceni swój własny kąt. Szczególnie teraz, kiedy święta już za pasem. Boże Narodzenie jest czasem rodzinnych spotkań.

Wkład kominowy do kominków

wkład kominowyGdy można przeżyć je w pięknym, nowo wybudowanym domu, w otoczeniu rodziny, przyjaciół jest to dodatkowa radość a także satysfakcja. Także w sytuacji, gdy w domu posiadamy kominek. Ciepło, jakie od niego bije daje ogromną satysfakcję i radość. Jednak, aby móc się cieszyć tańczącymi iskrami potrzeba odpowiednio kominek do rozpalania przygotować. Naturalnie nie chodzi tylko i wyłącznie o ucięcie drewna ale przygotowanie odpowiednio wentylacji oraz podłączenie instalacji. Aby móc spokojnie rozpalać w kominku trzeba zadbać o odpowiedni praktyczny wkład kominowy. Zadanie wydaje się łatwe, chociaż nie do końca takie jest. W sytuacji, gdy nie ma się pojęcia o tematach technicznych należy zasięgnąć wiedzy w sieci bądź tematycznych gazetach. Dobrze jest bowiem mieć pewne informacje zanim wejdziemy do sklepu i zakupimy odpowiedni wkład. Najważniejszą kwestią jest rozróżnienie dwóch rodzajów – wkład kominowy kwasoodporny idealnie nadaje się do instalacji o niskich temperaturach i sporej wilgotności – ogrzewanie olejem czy gazem.

wkład kominowyNatomiast wkład kominowy żaroodporny będzie najlepszy właśnie w sytuacji, gdy opalamy dom kominkiem a także różnego rodzaju piecami. Aby był odpowiedni i charakteryzował się wysoką wydajnością musi być odpowiednio zainstalowany. Najważniejszą zasadą oprócz wybrania konkretnego modelu jest ewentualne przycięcie rury w taki sposób, aby zmieściła się ona do komina. Z kolei w kotłowni należy wykonać odpowiedniej wielkości dziurę. Należy także wyczyścić szyb kominowy, aby można było w ogóle rury kominowe wsadzić. Pozostała część jest montowana na samej górze komina i dobierana do niej zostają nasady kominowe, takie aby jak najlepiej spełniały swoje zadania. Warto także zwrócić uwagę na to w jaki sposób powinno się opuszczać wkład kominowy aby był zamontowany dobrze i stabilnie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby robić to delikatnie i powoli – najlepiej powoli opuszczać na sznurze. Trzeba pilnować tego, aby rury zazębiały się w swoje kielichy. Tylko wtedy będą one odpowiednio działać. Trzeba także wrócić uwagę na trójnik.

Wszystko to wpłynie na efektowne działanie wkładu kominkowego ale także na sam kominek. Przy zachowaniu ostrożności podczas montowania wkładu kominowego wszystko będzie działało bardzo dobrze. Na same święta kominek będzie działał wzorowo.