piła tarczowa do drewna globus

Jak wybrać piłę tarczową do drewna?

Piła tarczowa jest urządzeniem, które nie tylko wykorzystuje się do cięcia drewna, ale również innych materiałów jak chociażby tworzyw sztucznych czy sklejek. Korzystają z nich fachowcy w swoich zakładach, ale również amatorzy w domowych warsztatach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły tarczowej?

piła tarczowa do drewna globus Podczas wyboru piły tarczowej do drewna jest wiele cech na które warto zwrócić uwagę. Pierwszym wariantem jest rodzaj materiału który będziemy cieli z wykorzystaniem zakupionej piły. Przykładowo tania piła tarczowa do drewna globus nadaje się jedynie do drewna, więc jeśli w przyszłości chcemy ciąć inne materiały, to warto jest wybrać inny model. Kolejnym ważnym wariantem przy wyborze piły jest jej tarcza. Musi być ona przede wszystkim wytrzymała, gdyż odpowiada za całą prace piły, czyli cięcie drewna. Ważne jest również rozważyć jej wydajność, a na to wpływa jej wielkość, rozmiar, czy ząbki. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów tarcz i z różnym układem ząbków, które są przeznaczone do różnego cięcia. Najpopularniejszymi tarczami są tarcze widiowe, uniwersalne, a także tarcze do cięcia precyzyjnego. Kolejną cecha jest grubość cięcia, to ona nam pokazuje jak grube elementy możemy ciąć z wykorzystaniem danej piły. Kolejny parametr to moc. Ona wpływa na szybkość oraz ilość obrotów tarczy.

piła tarczowa do drewna globusPiła tarczowa do drewna może być ręczna lub stołowa. Ręczna jest mobilna i możemy zmieniać jej położenie jak i jest łatwiejsza w przechowywaniu. Piła tarczowa stołowa jest stacjonarna. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku dużej ilości materiału. Ważną kwestią piły jest rodzaj zabezpieczenia. To ono ma uchronić przed skaleczeniami podczas pracy z urządzaniem. Można wyróżnić zabezpieczenia takie jak: osłona tarczy czy napędu. Także dobrym rozwiązaniem jest wyłącznik napędu, dobrze jeśli znajduje się w łatwo dostępnym miejscu. Wybierając piłę tarczową do drewna również można zwrócić uwagę na inne jej funkcje. W niektórych piłach można ciąć pod kątem czterdziestu pięciu stopni lub dziewięćdziesięciu stopni. Także piły mogą posiadać regulację obrotów. Dzięki takiej funkcji bez problemu można dopasować prędkość tarczy do twardości ciętego materiału. Wiele pił także posiada dodatkowe wyposażenie, które ułatwia pracę. Do nich można zaliczyć laser, specjalne prowadnice, które umożliwiają cięcie równoległe. Także wiele pił posiada pojemnik na wióry.

Jeśli zamierzamy kupić własna piłę tarczową to warto jest rozważyć wiele aspektów przed jej zakupem. Dzięki temu wybierzemy dla siebie piłę, która będzie odpowiednia dla nas i dla naszych prac.