słuchawka natryskowa

Jakie słuchawki natryskowe możemy kupić?

Podstawowe pytanie, jakie zadaje sobie każda osoba kompletująca wyposażenie do łazienki, brzmi: wybrać wannę czy prysznic? Oczywiście zależy to od osobistych preferencji i nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi.

Słuchawka prysznicowa ma znaczenie

 słuchawka natryskowaZa wanną przemawia jednak fakt, że przecież montując słuchawkę natryskową, i w niej możemy brać szybkie prysznice, a nie jedynie długie kąpiele. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wannę czy kabinę prysznicową, powinniśmy poświęcić wiele uwagi skompletowaniu armatury. Dobra słuchawka natryskowa ma naprawdę duże znaczenie, jednak w ofertach producentów natrafimy także na deszczownice. I tutaj będziemy zastanawiać się, które rozwiązanie jest lepsze. Pod uwagę powinniśmy wziąć zarówno aspekty funkcjonalne, jak i wizualne. Jak łatwo się domyślić, działanie deszczownicy polega na tym, że wydobywające się z niej krople imitują deszcz. Strumień wody jest więc delikatny, co dostarcza dodatkowych wrażeń.

 słuchawka natryskowaJednakże wybierając „zwykłą” słuchawkę natryskową, także możemy postawić na ciekawe funkcje. Na przykład wersja trzyfunkcyjna pozwala na ustawianie różnych rodzajów strumieni wody – mogą mieć one różne natężenia, jak i ciśnienie. Dzięki temu możemy zrobić sobie wodny masaż. Takie strumienie działają bowiem odprężająco i pozwalają pobyć się napięcia. Mocniejsze ciśnienie i strumień w formie bicza wodnego z kolei może pobudzać. Nie bez powodu uważa się hydromasaż za naturalną metodę leczenia, która pozwala nie tylko pozbyć się bólu mięśni czy stawów, ale ma też wpływ na leczenie bezsenności. Jeśli słuchawka ma 5 funkcji, wówczas z pewnością wśród nich znajdzie się też strumień w postaci mgiełki wodnej, który zdecydowanie najbardziej relaksuje. Oprócz tego można mówić o zastosowaniu przez producenta rozwiązań ekologicznych – taka funkcja eco sprawia bowiem, że zużycie wody może być ograniczone nawet o 50% dzięki specjalnej konstrukcji słuchawki. W ofertach producentów natkniemy się też na słuchawki z silikonowymi gumeczkami. Jest to rozwiązanie, które spodoba się każdej pani domu. Gumeczki takie mają bowiem bardzo ważną funkcją – zapobiegają osadzaniu się kamienia. To sprawia, że nie tylko łatwiej czyścić słuchawkę, ale też będzie ona odznaczała się dłuższą trwałością. Oczywiście omawiane funkcjonalności to zaledwie fragment tego, co proponują producenci.

Obecnie branża armatury łazienkowej jest szeroko rozbudowana, dlatego znajdziemy tam wiele interesujących produktów, które charakteryzuje wytrzymałość i trwałość, a także szereg wartościowych opcji. Dzięki odpowiedniej słuchawce natryskowej nawet szybki prysznic może stać się wyjątkowo przyjemny.