ciepły parapet

Kiedy stosować najlepszy ciepły parapet?

Obecnie energooszczędność domu odgrywa bardzo ważną rolę. W takich domach przede wszystkim dąży się do tego, aby zaoszczędzić na pozyskiwaniu energii cieplnej do ogrzania domu jak i ogrzania wody użytkowej.

Ciepły parapet to dobre rozwiązanie

ciepły parapetOprócz stosowania specjalnych, innowacyjnych urządzeń, także odpowiednia izolacji termiczna takiego domu jest ważna. Aby izolacja termiczna była skuteczna należy dobrać ją odpowiednio do zastosowanej technologi, jak i zapowiedz powstawaniu mostków cieplnych. Jednym z rozwiązań jest montaż okien w strefie docieplenia. Wiadomo, że do takiego montażu wybrać należy okna energooszczędne. Takie okna charakteryzują się tym, że posiadają więcej niż dwie szyby. Poza tym przestrzeń między nimi wypełnia się gazami szlachetnym. To one zapobiegają nieprzenoszeniu ciepła na zewnątrz, czy chłodu z zewnątrz do środka budynku. Montaż okien w strefie docieplenia to świetne rozwiązanie. Jednak, gdy zdecydujemy się montaż takich okien, nie możemy zapominać o ich odpowiedniej izolacji na przykład pianka poliuretanowa dwuskładnikowa jest dobrym rozwiązaniem. Taka pianka uszczelniająca zaizoluje odpowiednio okno. Jednak należy pamiętać, że okno należy tak samo zaizolować na całym obwodzie. Poza tym dołem należy zakonotować odpowiedni parapet. W takim przypadku najlepszy ciepły parapet jest najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie montaż ciepłego parapetu zaleca się, jeśli ma się do czynienia z dużymi oknami.

ciepły parapetW takim przypadku okno pod swoim ciężarem może spowodować osiadanie pianki uszczelniającej. Taki parapet to zarówno parapet zewnętrzny jak i wewnętrznym. Montuje się go jeszcze zanim rozpocznie się montaż okien w strefie docieplenia. Dobrany ciepły parapet musi idealnie pasować do ościeżnicy montowanego okna. Taki parapet w swojej budowę dodatkowo posiada uszczelniającą taśmę wykonaną z elastycznej pianki. Dopasowuje się ona i uszczelnia połączenie okna z montowanym ciepłym parapetem. Taki ciepły parapet jedynie pasuje do okien. Nie montuje się go w przypadku drzew zewnętrznych czy drzwi wewnętrznych, jak na przykład drzwi voster. Jednak czasem zdarza się, że taki ciepły parapet montuje się w przypadku drzwi balkonowych czy drzwi tarasowych. Wybór ciepłego parapetu to świetne rozwiązanie, szczególnie, gdy chce się w budynku wyeliminować powstawanie mostków termicznych na styku okna ze ścianą zewnętrzną.

Wiadomo, że koszty takiego ciepłego parapetu są na pewno większe. Jednak warto przekalkulować późniejsze wydatki na wytworzenie energii cieplnej w domu. Taki parapet warto już uwzględnić podczas projektowania budowanego domu.