Kiedy upał zagraża

Kiedy temperatura za oknem daje się we znaki, a ciepło w aucie jest nie do wytrzymania, warto zawsze myśleć o najbliższych. W okresie letnim niewskazane, a wręcz zabronione jest pozostawianie w nagrzanym samochodzie zwierząt i i dzieci.

Zalety klimatyzacji w pojeździe

klimatyzacja w samochodzieKiedy temperatura na zewnątrz wynosi około trzydziestu stopni, w nagrzanym samochodzie (zaparkowanym w pełnym słońcu) może być nawet podwójna. Udar cieplny jest bardzo niebezpieczny dla organizmu. Narażone są zwłaszcza małe dzieci, u których funkcje termoregulacji nie zdążyły się jeszcze w pełni rozwinąć. Należy pamiętać, że udar jest ostatnim etapem przegrzania organizmu, dlatego też wcześniejsze schładzanie pozwoli go uniknąć. Przy intensywnym schładzaniu osoby poszkodowanej udarem, możliwe jest ustąpienie objawów. Jeśli jednak za późno zaczniemy nieść pomoc, może nawet dojść do śmierci poszkodowanego. W przypadku czworonogów, pozostawienia zwierzęcia w nagrzanym aucie grozi karą pozbawienia wolności na dwa lata, za znęcanie się nad zwierzętami. Najważniejsze jest jednak unikanie tego typu sytuacji. Kiedy jedziemy z dzieckiem lub zwierzęciem autem, nie możemy pozwolić na pozostawienie ich w zamkniętym pojeździe. Najłatwiejsze jest uchylenie szyb bocznych, by zapewnić stały dostęp świeżego powietrza, jednakże w przypadku upałów nie zmniejsza to znacznie temperatury wewnątrz.

klimatyzacja w samochodzieRozsądnym wyborem jest zakup pojazdu z działająca klimatyzacją. Każdy nowy model samochodu z salonu ją posiada. Warto też zastanowić się nad dodatkowym montażem klimatyzacji, jednak w tym wypadku nie jest to takie proste. Istnieje oczywiście wydajna klimatyzacja mitsubishi w Warszawie, jak i markowa w innych,polskich miastach. Ważne jest, jak stary model auta posiadamy. W znacznie starszych egzemplarzach dojść może do sytuacji, gdzie montaż jest nieopłacalny. Niestety, nie istnieje uniwersalny zestaw klimatyzacji samochodowej, polegać można jedynie na markowych rozwiązaniach. Sama sprężarka kosztuje w granicach dwóch tysięcy złotych. Warto jednak zastanowić się nad częściami używanymi. Z ich pomocą możemy skompletować i zamontować działający system klimatyzacji, jednak sam montaż do najtańszych nie należy. Poza opłatą specjalisty, należy tez uważać, bo części używanie mogą być różnej jakości. Przy tak skonstruowanej klimatyzacji istnieje ryzyko zepsucia.

Mimo wszystko, warto zastanowić się nad klimatyzowanym autem, wyznając zasadę, że bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze. Chociaż nie jest to tanie, to stała temperatura może ocalić zdrowie, a nawet życie.