energooszczędny kompresor na 230v

Kompresor do gabinetu stomatologicznego

Sprężarka olejowa czy bezolejowa? To pytanie, które stawia sobie każda osoba stojąca przed wyborem kompresora. Kwestia ta ma znaczenie nie tylko dla wydajności kompresora, ale też dla jego konserwacji – z pewnością lepiej wybrać urządzenie, o które łatwiej jest dbać.

Jak wybrać najlepszy kompresor do gabinetu stomatologicznego?

energooszczędny kompresor na 230vW tym wypadku wygrywa kompresor bezolejowy, gdyż nie musimy pilnować upływającego czasu i zastanawiać się, po ilu tygodniach czy miesiącach użytkowania należy uzupełnić urządzenie świeżym olejem. Jeśli zaś chodzi o wydajność – zarówno wśród kompresorów olejowych, jak i bezolejowych, znajdziemy urządzenia o identycznym poziomie wydajności, jak i identycznych mocach silnika, tak więc o tej kwestii nie musimy myśleć – obecny rynek pneumatyczny jest tak rozbudowany, że bez problemu znajdziemy na nim kompresor, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania, jak na przykład energooszczędny kompresor na 230v. Ciekawą opcją jest na przykład wybór kompresora, który już przez producenta został wyposażony w agregat sprężarkowy – w ten sposób urządzenie odznacza się zwartą konstrukcją, a agregat umieszczony na kompresorze sprawia, że urządzenie zajmuje niewiele miejsca. Doskonale sprawdzi się więc nawet stosowane w małym pomieszczeniu.

energooszczędny kompresor na 230vRównież w przypadku kompresorów stomatologicznych stosuje się takie rozwiązanie. W gabinetach dentystycznych najczęściej stosuje się sprężarki bezolejowe, które są skonstruowane w taki sposób, aby zapewniać największą jakość i czystość powietrza. Zbiornik umieszczony jest na kółkach, posiada też rączkę – to pozwala na jego łatwe przemieszczanie. Warto zwrócić uwagę też na mniejsze elementy kompresora, o których często nie myślimy, a które naprawdę mają wpływ na prawidłowe działanie urządzenia. To na przykład wyłącznik ciśnieniowy – dzięki niemu możliwa jest praca na automatycznych ustawieniach. Wyłącznik ciśnieniowy uruchamia automatycznie kompresor wtedy, kiedy pojawi się minimalne ciśnienie, zaś wyłącza – po uzyskaniu maksymalnego ciśnienia. Może to być na przykład 8 bar. Dodatkowo konieczny jest zaworek zabezpieczający silnik, który chroni urządzenie przed przeciążeniem, a ponadto dzięki niemu ponowny rozruch sprężarki jest o wiele łatwiejszy. Do niezbędnych elementów należy także ogólny zawór bezpieczeństwa.

Jeżeli poszukujemy kompresora do gabinetu stomatologicznego, a nie wiemy zupełnie, co obecnie oferowane jest na rynku pneumatyki, warto skontaktować się ze sprawdzonymi producentami, którzy podadzą nam swoje propozycje urządzeń – spośród zaproponowanych kompresorów będziemy mogli bez problemu wybrać ten najlepszy dla nas.