Listwy przypodłogowe dopasowane do płytek

Wykończenie stylowego mieszkania niesie za sobą wiele problemów. Aby zadbać o każdy detal należy pamiętać o utrzymaniu jednolitej kolorystyki oraz estetycznych wykończeń, które sprawią, że pomieszczenia będą ze sobą spójne. Wpływ na to mają między innymi listwy przypodłogowe, które poza funkcjonalnością muszą się równie dobrze prezentować.

Listwy do płytek ceramicznych

listwy do płytekPoza tradycyjnym zastosowaniem listew na rynku coraz częściej montuje się także listwy dylatacyjne między płytkami ceramicznymi, dbając o ich równe położenie oraz wykończenie powierzchni. W zależności od rodzaju przerw dylatacyjnych oraz ich miejsca należy dobrać właściwy typ listew. Przy miejscu złączenia podłogi ze ścianą stosuje się klasyczne cokoły, które poza zabezpieczeniem szczeliny ma również wiele innych zadań. W ich przypadku liczy się zarówno funkcjonalność, jak i walory estetyczne. Jednak dylatacyjne listwy do płytek skupiają się na połączeniu ze sobą dwóch różnych powierzchni podłogi zabezpieczając przed odkształceniami i licznymi przesunięciami, które mogą mieć miejsce podczas codziennego użytkowania.

listwy do płytekPłynne przejście między płytkami, a drewnem jest bardzo istotne, musi być nie tylko estetyczne, ale również dopasowane poziomem. Zachowanie przerwy między dwoma różnymi powierzchniami jest bardzo istotne, ponieważ pod wpływem temperatury drewno się rozszerza i może naruszyć konstrukcję płytek, czemu ma zapobiegać właśnie dylatacyjna listwa. Wykorzystuje się ją często także na całej powierzchni podłogi, gdzie istotne jest, aby utrzymać jeden poziom kładzenia płytek. Wybiera się wówczas takie listwy, które posiadają właściwe wykończenia stanowiące równowagę dla płytek położonych po obu stronach. W zależności od zapotrzebowania producenci w swoich ofertach posiadają listwy o różnej grubości i kolorystyce. Pozwala do dopasować je pod rodzaj płytek tak, aby razem wyglądały estetycznie. Należy jednak pamiętać, że ten typ listew nie jest przeznaczony do użytku przemysłowego. Wszelkiego rodzaju pojazdy zwiększające nacisk mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni i popękania płytek. Prostota montażu oraz funkcjonalność listew dylatacyjnych sprawia, że zyskują one coraz większe zainteresowanie wśród osób wybierających płytki do swoich domów.

Inwestując w solidną podłogę istotne jest, aby była ona odporna na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i te wynikające z połączenia ze sobą dwóch powierzchni.Duża dostępność listew wykonanych z wielu materiałów sprawia, że każdy może wybrać dopasowaną do swoich potrzeb i pomieszczeń, w których zostaną one wykorzystane.