meble ogrodowe

Meble z rattanu – same zalety

Wiele osób uwielbia spędzać wiosenne i letnie dni na tarasie rozkoszując się przyjemnym wiaterkiem i promieniami słońca. Piękna pogoda zachęca do opuszczenia domu i spędzania czasu na zewnątrz. Można pływać w basenie, urządzać grilla ze znajomymi, bawić się z psem, ale można także po prostu leniuchować, czytać książkę, czy konwersować z partnerem. Żeby jednak mieć zapewnione komfortowe warunki to potrzebne jest odpowiednie wyposażenie tarasu.

Jeśli kupimy niewygodne meble, to skutecznie zniechęci nas to do przebywania na tarasie

meble rattanoweCzasem można wyciągnąć krzesło czy stolik z jadalni, ale mając na względzie że nawet przy delikatnej mżawce szybko trzeba je schować do środka i wysuszyć, a plamy np. z tłustych kiełbasek trzeba usuwać profesjonalnymi środkami. Jakie meble zatem wybrać? Idealne będą meble ogrodowe z rattanu naturalnego. Jakie mają zalety? Przede wszystkim rattan jest stosunkowo lekki, w porównaniu do mebli drewnianych czy metalowych. W związku z tym nie ma problemów by nawet dziecko czy osoba starsza mogła je przesuwać z miejsca na miejsce. Łatwiej jest je też przenieść np. do garażu po sezonie. Z drugiej strony rattanowa plecionka jest solidna i trwała. Nie będzie się odkształcać, rysować, czy ugniatać.

meble ogrodowePod tym względem przypomina zarówno pod względem estetyki jak i wytrzymałości dobrze znaną w Polsce wiklina. Rattan jest tworzywem naturalnym, co m duże znaczenie dla wielu osób ceniących ekologiczne rozwiązania. W przeciwieństwie do techno rattanu nie ma w sobie domieszek żadnych substancji sztucznych. Może być on jednak malowany natryskowo na dowolny kolor np. biały. Rattan jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie słoneczne, czy opady. Nie będzie gnił, blaknął, czy wybrzuszał się jak drewno. Meble rattanowe idealnie łączą się z dekoracyjnymi poduszkami. Kładzie się je na siedziska i oparcie, przez co użytkowanie mebli jest jeszcze przyjemniejsze. Szczególnie poleca się poduchy obite wodoodpornym materiałem.

Dostępne w szerokiej palecie wzorów i kolorów sprawią, że każdy może stworzyć komplet wypoczynkowuych mebli ogrodowych dopasowanych do swojego tarasu i jego otoczenia. Reasumując, zdecydowanie warto jest zainwestować w meble wykonane z naturalnego rattanu. To materiał bardzo przyjemny w dotyku, ekologiczny, stylowy, a do tego solidny. Takie meble będą służyć nam przez kilka sezonów i nie będą od nas wymagały specjalnej konserwacji. To fantastyczne rozwiązanie dla osób szukających stylowych i naturalnych mebli o niewielkiej wadze.