montaż drzwi

Montaż drzwi – o czym trzeba pamiętać?

Drzwi to ważny element naszego domu. To one stanowią wejście do niego i do poszczególnych pomieszczeń. Możemy je zamknąć, jeśli szukamy prywatności, lub zostawić otwarte, jeśli mamy gości, którzy powinni czuć się u nas swobodnie.\

Montaż drzwi i mocne elementy

montaż drzwi Drzwi to zarówno element bezpieczeństwa naszego domu, jak również element dekoracyjny. Bez względu na to czy wybierzemy drzwi drewniane czy metalowe to ważny jest ich wybór i montaż drzwi w Lublinie. Przede wszystkim ważne jest to, czy są to drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne. Wewnętrzne mogą być cieńsze, niż zewnętrzne, w dodatku nie muszą mieć zamka. Drzwi wejściowe to często drzwi metalowe lub solidne drzwi drewniane z licznymi zabezpieczeniami, takimi jak podwójne zamki, zasuwy, czy zamek zwierzchni. Dzięki temu takie drzwi są przygotowane na wizytę nieproszonych gości. Na pewno włamanie się do takich drzwi jest bardzo trudne, więc możemy czuć się bezpiecznie we własnym domu. Przy drzwiach pokojowych możemy ale nie musimy mieć zamka na klucz. Często w łazienkach mamy właśnie takie zamki zwierzchnie czy przekrętka, co jest wygodniejsze, szczególnie że nie potrzeba nam specjalnych zabezpieczeń. W domu najczęściej mamy drzwi drewniane, ponieważ pasują nam do wnętrza.

montaż drzwi Drzwi metalowe stosuje się przy wejściu do garażu. Ich montaż wygląda tak samo jak drzwi drewnianych. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie przygotowanie futryny. Musi być ona dobrze przymocowana do ścian. Potem mocuje się na nich zawiasy, na które zostaną nałożone drzwi. Zawiasy są przykręcane na mocne śruby i muszą być one równo i dokładnie przymocowane. Ważna jest ich wysokość, ponieważ musi ona pasować do rozstawu bolców na drzwiach. Nie mogą być one zbyt nisko, bo wtedy będą drzwi zawadzały o nasze podłogi drewniane. Jest to bardzo niekorzystne zarówno dla podłogi, jak i dla drzwi. Panele podłogowe z Chełmna będą się ścierać w tym miejscu i wyglądać nieestetycznie, natomiast drzwi też będą się niszczyć od ciągłego pocierania o podłogę. Drzwi z czasem mogą ,,opadać” i trzeba je nieco podnieść, jednak jest to łatwe. Wtedy nasze drzwi drewniane będą się swobodnie otwierać, a podłogi nie będą się niszczyć. Oczywiście warto jest też pomyśleć o stronie estetycznej drzwi.

Mogą być one wykonywane z różnych rodzajów drewna, w dodatku mają liczne tłoczenia i różne kształty, niektóre mają też jedno okno lub okienka z różnego szkła. Podsumowując, przy montażu drzwi najważniejsze jest by wszystko było dobrze przymocowane na wytrzymałych zawiasach. Ważna jest też dokładność prac i odpowiednia wysokość zawieszenia drzwi.