Montaż ogrodzeń gabionowych – podmurówka betonowa

Ogrodzenia gabionowe obecnie stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. W poniższym artykule przedstawimy jak wygląda montaż właśnie tego rodzaju ogrodzenia. Dla osób, które trochę znają się na budownictwie i na majsterkowaniu, to taki montaż nie będzie niczym trudnym. Montaż ogrodzeń gabionowych należy rozpocząć od wykonania specjalnego fundamentu oraz od wbetonowania słupków mocujących.

Jak podmurówka betonowa wpływa na właściwości ogrodzenia?

podmurówka betonowaTe dwa etapy często się łączy ze sobą, gdyż słupki wystarczy wbetonować, w wykonywany fundament, na którym umieści się ogrodzenia gabionowe. Taka solidna podmurówka betonowa wpływa na stabilność później wykonanego ogrodzenia, a wiadomo, że jest to ważne. Gdy już mieszanka betonowa zawiąże, to do słupków należy zamocować kosze gabionowe. Wygląda to podobnie jak byśmy montowali ogrodzenia panelowe. To tego służy specjalny łącznik jak i docisk. Te dwa niby małe, ale ważne elementy służą do stabilizacji, jak i przymocowania kosza do słupków. To najdłuższy etap podczas całego montażu ogrodzeń gabionowych Wiadomo, że osoby z doświadczeniem wykonają to szybciej, a niżeli amatorzy. Więc, jeśli chcemy aby nasze ogrodzenia gabionowe były wykonane na najwyższym etapie, to nie tylko w Gliwicach na pewno znajdziemy fachowców z tej dziedziny prac budowlanych. Po zamontowaniu wszystkich koszy gabionowych można przejść do zasypywania kosza. Może to być dowolny materiał. Wszystko tylko pozostaje w naszej wyobraźni. Podczas wypełniania kosza gabionowego ważne jest umieszczanie kruszywa w taki sposób, aby nie uszkodzić kosza. Także sposób układania kruszywa wpływa na późniejsze walory estetyczne ogrodzenia gabinetowego. Właśnie dlatego warto zdecydować się na fachowców z dziedziny montowania gabionów. Dzięki temu gabiony będą nie tylko prezentowały się na najwyższym poziomie, ale także zachowają swoje właściwości. Specjaliści zapobiegną powstawaniu prześwitów, także ukryją dobrze stopy stabilizujące. Firma który wykonuje gabiony, także odpowiednio wyeksponuje materiał wypełniający kosze.

 

Także z pomocy ekspertów warto skorzystać, gdy chcemy łączyć gabiony z innym, już istniejącym ogrodzeniem. Nie mając doświadczenia, nigdy nie uda nam się wykonać perfekcyjnie ogrodzenia gabionowego. Ogrodzenia gabionowe obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego spacerując osiedlami, coraz częściej można zauważyć ogrodzenia wykonane właśnie w tej technice. Oprócz ogrodzeń, także z gabionów można wykonywać elewacje, grile ogrodowe, siedziska czy stoły. Czasem również wykorzystuje się je jako mury oporowe.