baseny

Przykrycia do basenów ogrodowych

Publiczna pływalnia przepełniona ludźmi, jeziora i rzeki zanieczyszczone, a do morza za daleko by jechać. Jedynym ciekawym rozwiązaniem jest basen ogrodowy, jeśli mamy możliwość warto zaprojektować go już na etapie budowania domu. Jeśli jednak budynek już stoi, to możemy przeznaczyć jakąś część w ogrodzie na jego usytuowanie.

Baseny z przykryciem

baseny Warto rozejrzeć się za idealnym basenem od producentów, oferują sporo wzorów i rozwiązań — ważne jest również zapewnienie właściwego zabezpieczenia, przed zanieczyszczeniami, czyli przykrycia. Przykrycia basenowe są niezwykle praktycznym elementem wyposażenia basenu. Pozwalają na utrzymanie prawidłowej czystości wody i zapewnienie bezpieczeństwa. Posiadanie basenu zewnętrznego jest wielką przyjemnością, nie można jednak zapomnieć, że wiążą się z tym pewne obowiązki. Basen trzeba odpowiednio czyścić, wymieniać w nim wodę oraz uważać na to by przebywające w ogrodzie zwierzęta czy dzieci do niego nie wpadły. Świetnym rozwiązaniem jest nakrycie basenowe, do wyboru mamy parę rodzaj. Jednym z nich jest przykrycie bąbelkowe montowane na specjalnych prowadnicach.

baseny Osłona ta dostępna jest w wielu kształtach, dlatego dobór odpowiedniego przykrycia do basenu nie będzie problemem. Innym wyborem osłonienia niecki jest przykrycie piankowe. Jest szczelniejsze i wytrzymalsze dzięki temu, że posiada dodatkową warstwę pianki. Ponadto to przykrycie chroni przed nadmiernym uciekaniem ciepła. Odkryty basen może stanowić zagrożenie, szczególnie wieczorem kiedy widoczność jest mniejsza, dlatego baseny od producenta warto wybrać już z praktycznym przykryciem. Alternatywą dla ręcznie naciąganych przykryć są żaluzje basenowe. Posiadając taki system, wystarczy, że naciśniemy odpowiedni guzik i osłona basenowa z profili PVC rozwinie bądź zwinie się sama. Czas otwierania i zamykania basenu to zaledwie kilka minut, jest to rozwiązanie o wiele lepsze pod względem bezpieczeństwa jak i wygody użytkowania. Zwijarki basenowe można z powodzeniem zamontować w nowych basenach jak i już tych istniejących. Będą chronić basen przed zanieczyszczeniami, małymi dziećmi, a także zatrzymają odpływ ciepła z wody. Przedstawione rozwiązania są szczególnie ważne kiedy decydujemy się na zakup ogrodowego basenu.

Przykrycia do basenów zapewnią ochronę przed namnażaniem się bakterii, a także będą chronić basen przed nadmiernym wpadaniem liści. To rozwiązanie szczególnie przyjazne jeśli posiadamy dzieci, szczególnie te małe, które zawsze są ciekawskie i ciągną do wody. Przykrycia często proponowane są przez producentów basenów ogrodowych.