drzwi zewnętrzne

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Drzwi stanowią wejście do budynku. Powinny być solidne, estetyczne, zamykane na zamek lub też na zasuwę. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów drzwi wykonanych z takich materiałów jak drewno, metal, szkło hartowane. Do tego dochodzą różne bramy i kraty rolowane, blokujące wejście do magazynu, czy hali fabrycznej.

Drzwi do domu i firmy

drzwi zewnętrzne Co warto wiedzieć na temat drzwi zewnętrznych? Na pewno ich rodzaj i materiał z jakiego są zrobione zależy od tego gdzie się one znajdują. Na przykład nikt sobie chyba nie wyobraża, by mieć w domu drzwi ze szkła. Mogą one oddzielać kuchnię od salonu, ale nie mogą być drzwiami wejściowymi. Każdy by mógł zobaczyć co znajduje się w środku budynku, nie byłoby prywatności. Za to taki rodzaj drzwi świetnie się sprawdza w centrach handlowych, czy w hotelach. Tam nie dosyć, że drzwi są wykonane ze szkła to jeszcze są to drzwi obrotowe lub przesuwne, otwierane automatycznie. Tu akurat możliwość zerknięcia co znajduje się w środku jest wskazana. Dodatkowo na szkle można metoda piaskowania stworzyć logo hotelu czy też przykleić na szybę folię z reklamą. Drewniane nowoczesne drzwi zewnętrzne z Rybnika są najczęściej wybierane do domów i firm. To prawdziwy klasyk, który zawsze się sprawdzi.

drzwi zewnętrzne Drzwi drewniane mają różne kolory, mogą mieć przeszklenia oraz wizjery. Ich barwę można dobrać do koloru ram okiennych. Często są to drzwi antywłamaniowe, grubsze niż tradycyjne i z dodatkowym zamkiem/zasuwą. Drzwi z drewna (lub materiałów drewnopodobnych) sprawdzają się też we wnętrzach. Warto wspomnieć też o drzwiach metalowych. Nie wyglądają może one pięknie, ale nie można im odmówić solidności i odporności na różnorakie uszkodzenia. Metal jest odporny nie tylko na uderzenia, ale też na działanie ognia (jest niepalny), czy różnych substancji chemicznych (np. detergentów). W związku z tym drzwi metalowe najczęściej są wybierane do pomieszczeń gospodarczych, kotłowni, magazynów, fabryk. Można je też montować w szpitalach i laboratoriach – metal można łatwo zdezynfekować, jest nieporowaty, odpowiednio zabezpieczony nie będzie także rdzewiał. Zwykle stosuje się tu cynkowanie ogniowe lub po prostu stal nierdzewną (specjalny stop stali z dodatkami).

Drzwi zewnętrzne mogą być przeźroczyste i zabudowane, otwierane ręcznie i automatycznie, stylowe i specjalne wzmocnione. Dzięki temu do każdego budynku można dobrać drzwi odpowiednie do tego co i kto będzie się w nim znajdował. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy powinni celować w dobre, solidne drzwi od renomowanych producentów.