płytki elewacyjne

Rodzaje płytek elewacyjnych

Ciekawym rozwiązaniem, które jest stosowane raczej rzadko jest zastąpienie zwykłych, jednolitych ścian pokrytych farbą, płytkami. W ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Jest szczególnie cenione przez osoby, które chcą wyróżnić budynek na tle innych. Przykładem mogą być restauracje lub hotele. To doskonała opcja jeżeli chcemy nadać zwykłym ścianom wyjątkowego charakteru.

Płytki dobre na elewację

płytki elewacyjneJeżeli już jesteśmy pewni i chcemy się na nie zdecydować, kolejnym krokiem będzie wybór konkretnych płytek. Ważną rzeczą o której powinniśmy pamiętać jest to, że płytki elewacyjne mogą być z powodzeniem zastosowane zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu. Najczęstszym materiałem stosowanym do ich produkcji jest ceramika, beton i gips. Jednak te najbardziej klasyczne wykonane są z różnego rodzaju kamieni naturalnych. W tej kwestii powinnyśmy kierować się nie tylko wyglądem konkretnych płytek elewacyjnych, ale także tym czy wybrany model jest łatwy w utrzymaniu czy wręcz przeciwnie. Dla wielu osób kluczowym kryterium jest cena. Jeden rodzaj płytek będzie tańszy, inny droższy, o czym decyduje przede wszystkim użyty materiał.

płytki elewacyjneJeżeli chcesz zdecydować się na płytki elewacyjne ze sklepu internetowego, wybór jest naprawdę duży. W niektórych przypadkach modele dostępne online można także obejrzeć na żywo, w sklepie stacjonarnym. Dlatego też przed wizytą w sklepie, warto wcześniej wiedzieć jakie konkretnie nas interesują, zobaczyć jak się naprawdę prezentują, a następnie zamówić w internecie, jeśli taka opcja bardziej nam odpowiada. Ciekawostką może być fakt, że płytki ceramiczne były stosowane już przed wiekami. Podobnie jest w przypadku ozdabiania elewacji kamieniem naturalnym. W przypadku, gdy sami chcemy kupić płytki kamienne, musimy wziąć pod uwagę ich wysoką cenę, w dodatku takie rodzaje kamienia, jak piaskowiec absorbują dużą ilość wody, co ma wpływ na wilgotność całej ściany. Płytki elewacyjne ze względu na swój dekoracyjny charakter mogą być stosowane nie tylko na elewacji, ale również w pomieszczeniach, pełniąc rolę czysto dekoracyjną.

Z powodzeniem można je także stosować jako ozdobę ogrodzenia, murków, kominków czy nawet ścieżek w ogrodzie. Najczęściej można je spotkać we wnętrzach reprezentacyjnych, takich jak salon czy przedpokój. Nierzadko można spotkać płytki kamienne czy ceramiczne w lokalach, takich jak pizzeria czy restauracja. Wybierając konkretne płytki warto pamiętać, że najlepiej kupować je od sprawdzonych producentów posiadających specjalne certyfikaty oraz atesty.