Trendy 2018 – aranżacja biur

Choć biura powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ich wygląd wcale nie stoi na dalszym planie. Wręcz przeciwnie. Aby stworzyć pracownikom jak najlepsze warunki pracy, powinniśmy zadbać o to, aby przestrzenie biurowe były nie tylko użyteczne, ale także atrakcyjne.

Komfortowe warunki w biurze

projektowanie wnętrz biurPrzebywanie w takich miejscach jest bowiem po prostu przyjemne, zaspokaja nasz zmysł estetyczny, co z pewnością przełoży się na lepsze samopoczucie – a więc i lepszą produktywność. W końcu chęci do pracy nie biorą się znikąd, a wynikają najczęściej z naszego nastroju w danym dniu. Jeśli więc stoimy dopiero przed aranżacją biura lub też chcemy przeprojektować biuro już istniejące – najlepiej poznać trendy na obecny rok. Oczywiście koncepcji jest całe mnóstwo, warto więc dokładnie rozważyć to, jak ma wyglądać nasze biuro. Projektowanie wnętrz biur w małopolskim to usługa oferowana przez profesjonalistów, którzy dobrze wiedzą, jak dostosować biuro do potrzeb pracowników. Biorą tutaj pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale także ergonomię przestrzeni biurowej. Obecnie panuje moda na tworzenie stref – przede wszystkim chodzi o strefy pracy grupowej oraz indywidualnej. Wszystko po to, aby stworzyć pracownikowi warunki, które odpowiadają jego typowi osobowości. Introwertycy będą bowiem najbardziej wydajni w sytuacji, gdy nikt im nie zakłóca pracy.

projektowanie wnętrz biurLubią oni działać samodzielnie, nie będąc narażonymi na zbyt intensywne bodźce otoczenia. To dla nich najlepiej tworzyć strefy pracy indywidualnej – biurka powinny być oddzielone odpowiednio od otoczenia, a w pomieszczeniu powinien panować spokój. Z kolei ekstrawertycy cenią sobie metodę pracy nazywaną New Groupthinking. Lubią ze sobą współpracować i tak myśli im się najlepiej – dlatego to dla nich przeznaczona powinna być strefa pracy grupowej. Biorąc pod uwagę typy osobowości naszych pracowników, uda nam się uzyskać najlepszą wydajność pracy – a więc nasza firma może liczyć na prawdziwe zyski. Oprócz stref pracy, ważne jest przygotowanie strefy relaksu, gdzie pracownicy będą mogli odpocząć podczas przerwy, zregenerować siły, porozmawiać ze znajomymi. W takiej strefie powinny znaleźć się rośliny, które nie dość że uspokajają, to jeszcze kojarzą się z domem – niosą więc ukojenie. W pracy, która wiąże się ze stresem, takie pomieszczenia do relaksu są niezastąpione.

Podsumowując, trendy na rok 2018 w aranżacjach biurowych biorą pod uwagę przede wszystkim dostosowywanie miejsca pracy do potrzeb pracowników – do ich typu osobowości, a także do potrzeby relaksu.

Źródło: www.chmiest.com