rekuperatory

Wydajny system rekuperacji

Każdy dom składa się ze sporej ilości różnego rodzaju systemów, które decydują o użyteczności tego typu konstrukcji. Większość z nich jest absolutnie konieczna abyśmy mogli zamieszkiwać w takim domu, a bez nich możemy nie uzyskać warunków odpowiednich do życia.

Rekuperatory do wentylacji

rekuperatory Dlatego też są one absolutną podstawą podczas konstrukcji każdego domu, który mamy zamiar zamieszkiwać. Na tego typu instalację składa się bardzo wiele elementów z których korzystamy każdego dnia. Jest to chociażby hydraulika, instalacja gazowa, kanalizacja, czy też wentylacja. To ten ostatni element jest bardzo często bagatelizowany i wręcz pomijany. Wydaje się nam, że jakaś wentylacja musi po prostu być, nie ważne jaka ona jest. Nie przywiązujemy do tego zbyt dużej wagi, co może się wiązać z licznymi problemami na dłuższą metę. Wentylacja jest systemem wbrew pozorom bardzo ważnym, gdyż jeśli będzie wadliwa, lub mało wydajna, to może wpływać na działanie innych systemów, a przede wszystkim grzewczego. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna prowadzi wymianę ciepła, która jest bardzo gwałtowna zimą i prowadzi do wychładzania wnętrza. Taka sytuacja znacznie obniża wydajność ogrzewania w takim miejscu, przez co nasze koszta znacznie rosną, co jest sytuacją niesamowicie niewygodną dla nas. Taka wentylacja jest także bardzo niewydajna podczas upałów, dlatego też cyrkulacja powietrza w takim budynku będzie znikoma w okresie letnim.

rekuperatory Dlatego też sytuacja taka wymaga otwierania okien, co naraża nas na hałas i zanieczyszczenia. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są wydajne rekuperatory w Poznaniu, które pozwalają nam na uzyskanie niesamowicie wydajnego systemu wentylacyjnego, który posłuży nam na długie lata w bardzo wydajny sposób. Jest to wentylacja mechaniczna, która nie potrzebuje żadnych czynników, aby funkcjonować. Dlatego też działa na bazie funkcjonowania rekuperatora, który jest elementem odpowiadającym za wprawiane powietrza w ruch i jego aktywną wymianę pomiędzy wnętrzem domu, a dworem. Ogromną zaletą tego typu instalacji jest fakt, że nie musimy przy niej wcale otwierać okien, a sam rekuperator posiada sporą ilość filtrów, które zatrzymują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogłyby wpływać na nasz stan zdrowia podczas wietrzenia.

Wentylacja mechaniczna podłączona jest do każdego pomieszczenia w domu za pomocą sieci kanałów, które jednocześnie pobierają zużyte powietrze i wtłaczają świeże do pomieszczeń. Możemy także kontrolować przepływ powietrza, oraz w wielu przypadkach jego temperaturę za pomocą specjalnym paneli kontrolnych.