ocieplanie pianką

Wykorzystanie pianki poliuretanowej przy ociepleniach

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu jest bardzo ważne dla komfortu przebywania w nim. Obiekty nie posiadające właściwej izolacji będą mieć liczne problemy z zachowaniem stałej temperatury w jednym miejscu. Zależnie od wielu czynników, będzie się ona bardzo mocno wahać.

Ocieplanie pianką w każdych warunkach

ocieplanie piankąRóżne budynki wymagają różnych rozwiązań. Ocieplenie typowe dla budynków mieszkalnych będzie miało za zadanie utrzymać wewnątrz temperaturę. Dlatego też będzie ono blokować zimno napierające z zewnątrz budynku oraz powstrzymywać ciepło z wewnątrz przed wydostaniem się z niego. Tego typu izolacja termiczna może zostać wykonana z wykorzystaniem wielu technik, które posiadają swoje własne cechy charakterystyczne. Jedną z ciekawszych jest wykorzystanie pianki poliuretanowej w miejscu ocieplenia. Tego typu rozwiązanie ma sporą ilość plusów. Przede wszystkim jest ono względnie tanie w stosunku do innych typów izolacji termicznej. Na rynku dostępnych jest coraz więcej firm zajmujących się takimi ociepleniami, dlatego też wpływa to zarówno na dostępność jak i spadek ceny takiej usługi. Bardzo ważne w ocieplaniu pianką jest to, że jest ona bardzo dokładna. Powierzchnie ocieplaną spryskuje się równomiernie samą pianką wystrzeliwaną przez pistolet natryskowy.

ocieplanie piankąDzięki temu możliwe jest dokładnie pokrycie nawet dużych powierzchni, gdzie nie będą występować żadne dziury. Taka izolacja jest bardzo szczelna, dlatego też jej przepuszczalność cieplna jest bardzo niska. Ocieplanie pianką jest możliwe nawet w skomplikowanym otoczeniu, gdzie dostęp do powierzchni ocieplanej jest ograniczony, lub posiada ona bardzo specyficzny kształt. Wbrew obawom wielu osób, taka pianka nie jest mniej wydajna od innych typów izolacji termicznej, jest wręcz przeciwnie. Ze względu na swoją zbitą strukturę, szczelność, hydrofobowość, jej wydajność stoi na wysokim poziomie. Czas wykonania takiej instalacji jest także w większości przypadków znacznie krótszy, niż metody tradycyjne. Spryskiwanie powierzchni pianką jest procesem bardzo szybkim, który można wykonywać na wielu ścianach jednocześnie. Do obsługi takiego pistoletu wymagana jest zaledwie jedna osoba, jest to więc rozwiązanie wygodne. Ze względu na wysoką wydajność takiego rozwiązania, oraz łatwość jego zrealizowania, staje się ono coraz bardziej powszechne na terenie kraju. W dużej mierze powoduje to spadek ceny, dzięki czemu można skorzystać z takiej usługi znacznie taniej.

Przy wykonywaniu takiej instalacji nie występują straty materiału, oraz nie musi on być specjalnie przygotowywany. Sam proces trwa więc szybko, a szczególnie w przypadku zatrudnienia profesjonalnej firmy.