dyski do rejestratorów

Zakup dysku do rejestratora

Monitorowanie prywatnych terenów – osiedli, obiektów firmowych i tak dalej – jest w dzisiejszych czasach podstawą. Działania wandali dewastujących przestrzeń można bowiem w ten sposób skutecznie zwalczać. Profesjonalny monitoring pozwala na szybkie zidentyfikowanie tych osób, co daje możliwość zastosowania wobec nich odpowiedniej kary.

Dyski o dobrych parametrach

dyski do rejestratorówJeśli zatem posiadamy własny sklep w niezbyt ciekawej okolicy, a chcemy zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego mienia, powinniśmy zainwestować w profesjonalny monitoring. System taki to jednak nie tylko kamery, ale przecież dane te muszą być gdzieś zapisywane, musimy bowiem zakupić odpowiedniej wielkości dysk do rejestratora. Jest to bardzo ważne, ponieważ inny dysk wybierzemy, jeśli monitoring będzie tylko czasowy, a inny – większy – jeśli całodobowy. Aby mieć nagrania najwyższej jakości, i dysk musi taki być. Jeżeli przejrzymy oferty producentów, zobaczymy, że mamy naprawdę szeroki wybór. Dyski do rejestratorów mają bowiem różne parametry techniczne i nie chodzi tutaj jedynie o pojemność, o której już wspomnieliśmy. Ważny jest między innymi rodzaj oprogramowania. Może się bowiem zdarzyć, że jeśli obciążenie będzie duże, to niektóre dane podczas zapisu przez przypadek zostaną pominięte. Odpowiednie oprogramowanie zapobiega takim sytuacjom, wideo są zapisywane na bieżąco i to bez żadnych strat.

dyski do rejestratorówJeżeli weźmiemy taki dysk 10TB, wówczas możemy na nim pomieścić nawet 2000 godzin filmów, a wszystkie w jakości HD! Co jeszcze jest istotne? Zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem danych. Tutaj konieczne jest specjalne oprogramowanie pozwalające na odzyskanie straconych danych, taka funkcjonalność jest dostępna tylko w przypadku niektórych dysków do rejestratorów, dlatego należy zwracać na to szczególną uwagę przy zakupie. Oczywiście powinniśmy też zapoznać się ze szczegółową specyfikacją techniczną danego dysku, aby mieć pewność, że spełni on wszystkie nasze oczekiwania i to pod każdym względem. Zwróćmy też uwagę na gwarancję producenta, najczęściej takie dyski do rejestratorów posiadają 3 lata gwarancji – jeżeli wówczas pojawi się uszkodzenie nie z naszej winy, możemy oddać dysk do naprawy za darmo lub wymienić go na nowy.

Konkludując, profesjonalny system monitoringu będzie działał w pewni sprawnie, jeśli obok wysokiej jakości kamer zadbamy o pojemny dysk dostosowany do ciągłego nagrywania, nawet całodobowego. Wówczas będziemy mieć pewność,że wideo nie przepadnie nam przez przypadek, wszystko zostanie nagrane i to w czasie rzeczywistym.