drabiny do pracy

Zalety bezpiecznych drabin wielofunkcyjnych

Podczas wykonywania różnorodnych prac remontowych czasem zachodzi potrzeba, żeby sięgnąć wyżej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu drabiny wielofunkcyjnej. Różni się ona od klasycznej drabiny możliwością różnorodnego ustawienia. Posiada ona trzy ruchome elementy, które są ze sobą połączone, dzięki czemu można sięgać wyżej i dalej, a praca jest bezpieczniejsza.

Po jaką drabinę sięgnąć?

rekomendowana drabina wielofunkcyjna krauseDrabiny wielofunkcyjne Krause wykonuje się z lekkiego i zarazem wytrzymałego stopu aluminium. Są one cenione przez profesjonalistów i amatorów. Drabinę wielofunkcyjną można wykorzystywać jako rozsuwaną, przystawną oraz wolnostojącą. W ostatnim przypadku istnieje możliwość wysunięcia dodatkowego elementu, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się zasięg. Wysokość robocza może sięgać nawet 10,9 metra. Wówczas każdy element drabiny posiada 14 aluminiowych szczebli. Standardowa sześciometrowa drabina dysponuje ośmioma szczeblami. Dodatkowy element zabezpieczający pozwala na ustawienie drabiny na schodach. Wokół podłużnic zamontowane są wytrzymałe prowadnice wykonane z aluminium, które pozwalają na stabilne rozsunięcie elementów składowych drabiny.

drabiny do pracy Przed samoczynnym złożeniem lub rozłożeniem drabiny chronią systemy zabezpieczeń, które są zintegrowane z konstrukcją, co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Wysokiej jakości rekomendowana drabina wielofunkcyjna Krause z ośmioma szczeblami waży 16 kilogramów. Wersja czternastostopniowa charakteryzuje się wagą na poziomie 31 kilogramów. Wszystkie podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium i posiadają dodatkowe wzmocnienie krawędzi. Zaczepy posiadają systemy automatycznego blokowania. Za bezpieczną pracę na wysokościach odpowiada stabilizator drabiny. Szczeble mają głębokość 30 milimetrów i pokryte są powłoką antypoślizgową. Dolne elementy drabiny także pokryte są powłoką zapobiegającą ślizganiu się. Najwyższe modele drabin wyposażone są w dodatkowe rolki, które umożliwiają łatwiejsze rozkładanie. Drabina powinna być zgodna z normą EN 131 dla produktów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej.

Do drabiny można zamontować szereg dodatkowych przyrządów – jednym z nich jest dodatkowy stabilizator wpustowy. Jego szerokość może wynosić nawet 100 centymetrów. Dostępne są także stabilizatory z regulowaną szerokością. W przypadku pracy na śliskiej powierzchni można zastosować dodatkowe gumowe stopy. Do drabiny można dołączyć uchwyt magnetyczny na narzędzia, co znacznie ułatwia pracę z wykorzystaniem kluczy czy śrubokrętów. Drabinę można także zawiesić przy pomocy stalowych haków.