Szafa w sypialni

Zalety szaf na wymiar

Choć sklepów meblowych w wielu miastach Polski jest całe mnóstwo, dużo osób decyduje się na wykonanie szaf na wymiar. I stosunkowo łatwo zrozumieć ich decyzję, bo tego rodzaju projekt ma wiele zalet. Pozwala nie tylko na dostosowanie mebli do przestrzeni, jaką się dysponuje, ale też wykonanie szafy dokładnie takiej, jakiej potrzebujemy. A przecież jest to element przestrzeni, który wykorzystujemy codziennie. Musi zatem odpowiadać najwyższym standardom.

Wymiarowe szafy na zamówienie

SzafaKiedyś wybór był ograniczony. Meble kupowało się wyłącznie w sklepach, czasem ktoś pokusił się o ich samodzielne wykonanie. W ostatnim czasie jednak wielu z nas decyduje się wykonać szafy na wymiar. Pozwalają dobrze zaaranżować przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku małych mieszkań ulokowanych w bloku. Szafy na małym metrażu muszą być przestronne, pojemne, ale też nie zabierać zbyt dużo miejsca. Często przechowujemy w nich nie tylko ubrania czy kurtki, ale też przedmioty, z których korzystamy raz na jakiś czas, np. parasole. Załóżmy jednak, że zdecydowaliśmy się wykonać tego rodzaju szafę.

Szafa w sypialniMamy wstępny projekt, wiemy, jak chcemy by wyglądała wewnątrz. Musimy teraz znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Zakładając, że mieszkamy na Śląsku, do wyboru mamy wielu stolarzy meblowych, którzy w swojej ofercie mają szafy na wymiar – Katowice to miasto, w którym znajdziemy kilkunastu takich przedsiębiorców. Ale takich firm funkcjonuje w tym regionie całe mnóstwo. Wiele z nich daje możliwość spotkania w miejscu wykonania projektu, by w trakcie rozmowy ustalić wszystkie szczegóły, jak również dokonać dokładnych pomiarów (pozwolą one przygotować wycenę). Stolarze dysponują również wzornikami, które pozwalają na wybór tworzywa, z którego ma być wykonana szafa. Konkurencja jest tak duża, że przedsiębiorstwa do każdego projektu podchodzą w sposób indywidualny. Wiele z nich zapewnia również transport i montaż, który stanowi zwieńczenie całego procesu. W szafach na wymiar możliwe jest też zastosowanie różnego rodzaju akcesoriów ułatwiający przechowywanie rzeczy, np. specjalnych koszy.

Wielu z nas stawia na indywidualizacje przestrzeni użytkowej. Chcemy, by nasze mieszkania były funkcjonalne, przytulne, ale też dostosowane do naszych potrzeb. W tym względzie ogromną wartość mają projekty tworzone w oparciu o nasze wytyczne. Tak właśnie dzieje się w stolarce, gdzie wielu specjalistów ma w swojej ofercie szafy na wymiar. Wykonujemy je do garderoby, sypialni, przedpokoju czy dziecięcego pokoju, innymi słowy – wszędzie, gdzie potrzebujemy meble przestronne, ale i estetyczne.