krzesło z kołatką

Aranżacja salonu

Salon stanowi zwykle centrum każdego mieszkania. Nic dziwnego, w końcu to w tym pokoju najczęściej wypoczywamy po ciężkim dniu wypełnionym zarówno obowiązkami zawodowymi, jak i domowymi.

Czego nie powinno zabraknąć w salonie?

krzesło z kołatkąW salonie musi więc znaleźć się strefa odpoczynku – w nowoczesnych domach najczęściej stawia się tutaj na minimalistyczne rozwiązania, ale wiele osób stara się tak zaprojektować salon, aby był on nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także przytulny. Dlatego niezbędnym elementem w każdym salonie staje się kominek. O ile w domu możemy sobie na niego pozwolić, o tyle rozwiązaniem do mieszkania będzie jedynie biokominek. Wzornictwo proponowane przez producentów sprawia, że taki biokominek możemy dopasować do każdego stylu wnętrza. W naszej strefie wypoczynku powinna znaleźć się też wygodna kanapa. Najlepiej na tyle duża, abyśmy mogli się na niej wyciągnąć. Zazwyczaj przewidujemy też zakup foteli, aby mieć gdzie posadzić gości, którzy zechcą nas odwiedzić, jednak w małym pokoju może to być przytłaczające – fotele zazwyczaj zajmują sporo miejsca. Co w takim razie? Ciekawą opcją jest krzesło pikowane z kołatką do salonu. Przede wszystkim dlatego, że takie krzesła z kołatką nie są często spotykane – uda nam się więc zaskoczyć znajomych. Wbudowane kołatki są zazwyczaj niklowane lub pokryte starym złotem.

krzesło z kołatkąTo daje nam wiele możliwości aranżacyjnych – taka kołatka będzie stanowić bowiem wyjątkowy element aranżacyjny, na który każdy zwróci uwagę. Z kolei wybór pikowanego materiału przełamuje klasyczność kołatki i sprawia, że takie krzesło doskonale sprawdzi się w mieszkaniu wykonanym w dowolnym stylu. Z pewnością jest to takie krzesło pikowane z kołatką jest ciekawą alternatywą dla zwykłych foteli. Szeroka gama kolorystyczna obić, jaką proponują producenci, sprawia, że możemy bez problemu dobrać krzesła pod kolor sofy. Dzięki temu wnętrze będzie prezentować się harmonijnie. Oczywiście w salonie nie powinno zabraknąć stolika kawowego – z dużej ławy lepiej zrezygnować, gdyż zajmuje ona zbyt wiele miejsca. Chyba że przewidujemy spożywanie rodzinnych posiłków w salonie ze względu na brak jadalni. Jednak w większości mieszkań funkcję jadalni przejmuje wówczas kuchnia, nie salon. Stoliki kawowe są mniejsze, nie przytłaczają wnętrza, ale przy tym bardzo dobrze sprawdzą się nawet wtedy, kiedy odwiedzi nas kilkoro gości.

W ofertach producentów można znaleźć na przykład stoliki kawowe z pikowanym obiciem, identycznym co wspomnianych krzeseł… z pewnością to zapewniłoby wyjątkową aranżację wnętrza, jednak czy jest to rozwiązanie funkcjonalne? Zastanówmy się, czy bardziej zależy nam na estetyce, czy na możliwości użytkowania.