budowa basenów przydomowych

Baseny przydomowe

Zdecydowanie się na budowę basenu zewnętrznego, czy wewnętrznego to stworzenie sobie warunków do odpoczynku w zaciszu własnego ogródka w gronie rodziny i przyjaciół. Idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu, czy wakacyjnego popołudnia.

Rodzaje basenów przydomowych

budowa basenów przydomowychMożliwość organizowania urodzin, imienin czy zakończenia szkoły. Obecnie firmy budowlane oferują kompleksową budowę. Poczynając od dowiezienia wszelkich potrzebnych materiałów, po ograniczenie prac budowy do minimum. Rynek stał się bardzo szeroki, dlatego i ceny usług zaskakują swoją konkurencyjnością. Baseny przez minimalny czas i koszt budowy są osiągalne dla coraz większej grupy odbiorców. Nie ma także problemu z papierkową robotą. Bez pozwolenia na budowę, a także bez jakichkolwiek zgłoszeń można postawić sobie basen do 50 m2. Budowa basenów przydomowych wiąże się także wyborem odpowiedniego modelu, dostosowanego do naszych potrzeb, a także gustu. Pierwszym rodzajem są niecki kompozytowo – ceramiczne. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania i oferowaną dożywotnią gwarancją. Model posiada dużo różnego rodzaju kształtów i kolorów. Drugim modelem są, baseny polipropylenowe ich największą zaletą jest to, że budowa trwa od 1-2 dni. Uznawane są za prosty model, o prostym kształcie. Budowany jest na płycie żelbetonowej.

budowa basenów przydomowychNastępny model uznawany za „klasyk” to baseny poliestrowe. W swojej ofercie posiada dużo modeli i kształtów. Dla bardziej wymagających klientów, którzy chcą, dołożyć własną inwencję twórczą kierowane są baseny żelbetonowe. Ten model ma możliwość łączenia pytki ceramicznej z własnym doborem kolorów, a dla tych, którzy chcą zaoszczędzić kierowane jest tańsze rozwiązanie ze specjalną farbą powierzchniową. Wybór modelu basenu to tylko część decyzji, która stoi przed nami do podjęcia. Aby basen służył nam jak najdłużej, woda była w idealnym stanie należy zainwestować w odpowiedni sprzęt. Dobrze dobrany układ filtrujący, a także odpowiednie środki chemiczne przeznaczone do pielęgnacji wody. Istotnym elementem jest także ocieplenie basenu. Najlepiej się do tego nadaje pianka poliuretanową, która szczelnie izoluje basen, a także podnosi temperaturę wody nawet o kilka stopni. Ważne jest, aby przy decyzji budowy basenu mieć świadomość jego funkcjonalności. Obecnie baseny zapewniają miłe spędzenie wolnego czasu, a także duże bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Systemy w nich montowane gwarantują najniższe koszty eksploatacji, choć trzeba mieć świadomość, że mimo to basen wymaga dużego nakładu finansowego, zaczynając od budowy kończąc na użytkowaniu.