zamki do drzwi chińskich

Bezpieczeństwo drzwi chińskich

Kultura dalekiego wschodu jest pasjonująca dla wielu osób. Azja okazuje się być porywającym miejscem o niesamowitej historii i architekturze. Ludzie czują do nich specyficzny pociąg i imponują im wykorzystywane w niej rozwiązania. Wbrew pozorom wykorzystywanie rozwiązań z tamtej architektury nie należy do aż takich drogich.

Zamki zabezpieczające przed włamaniem

zamki do drzwi chińskichDoskonałym przykładem są chociażby drzwi chińskie, które cechują się bezpieczeństwem na bardzo wysokim poziomie. Jedną z najtrudniejszych decyzji przed którymi staje każdy architekt wnętrz to wybór właściwych drzwi zewnętrznych, które mają chronić dom przed światem zewnętrznym. Często jest to rzeczywiście problem, gdyż tradycyjne rozwiązania nie są zbyt praktyczne jeśli brać pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne, chińskie rozwiązania o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Wielu architektów wykorzystuje tak zwane drzwi z zamkami chińskimi, które są niesamowicie praktycznym rozwiązaniem. Polegają one na instalowaniu bardzo wytrzymałego zamka spiralnego, który jest praktycznie nie do sforsowania. Są to jedne z najlepszych drzwi antywłamaniowych, gdyż zamki do drzwi chińskich są praktycznie niemożliwe do wyważenia ze względu na swoją wytrzymałą strukturę. Zamek oprócz części wewnątrz drzwi posiada także częsć zabezpieczającą wystającą poza obręb samej konstrukcji drzwi.

zamki do drzwi chińskichDzięki temu system przełożenia w takim zamku jest znacznie bardziej skomplikowany, co uniemożliwia przymusowe otwarcie takich drzwi z zewnątrz, a co za tym idzie wytrychy i gadżety tego typu kompletnie nie wchodzą w grę. Taki zamek musi być oczywiście odpowiedniej jakości aby całe drzwi spełniały swoją funkcję. Warto więc zwrócić na wykorzystywane materiały, najczęściej jest to stal nierdzewna lub tradycyjny w Chinach mosiądz. Dzisiejsze drzwi chińskie często są wykonywane w nowoczesnym stylu syczuańskim lub kantońskim. Dlatego też wyglądają niesamowicie ciekawie i każdy odwiedzający zwraca na nie uwagę. Jednymi z częściej zadawanych są pytania na temat zastosowanego w nim systemu antywłamaniowego, co pokazuje duże zainteresowanie tego typu rozwiązaniem wśród ludzi. Nie ma się temu też co dziwić, gdyż dalej jest to rozwiązanie stosunkowo nowe na rynku, jednak cechujące się wydajnością na wysokim poziomie.

Drzwi chińskie może i wyglądają niepozornie, jednak jest to niesamowicie wydajna technologia antywłamaniowa, która sprawdza się na całym świecie. Z tego rozwiązania korzysta się praktycznie w każdym zakątku globu i nie ma też co się temu dziwić, gdyż jednocześnie jest niezwykle praktyczne oraz tanie.