cegła na ścianę biała

Białe ściany ceglane w stylu skandynawskim

Jedność z naturą, ekologia oraz minimalizm – to jedne z podstawowych cech nowoczesnego stylu aranżacji przestrzeni. Jeżeli dodamy do tego jasne kolory oraz duże przeszklenia uzyskamy doskonały przykład wykończenia w stylu skandynawskim. Jak się okazuje, sposób ten wcale nie musi być nudny.

Cegła w odcieniach bieli

cegła na ścianę białaNa rynek wciąż wprowadzane są nowe materiały budowlane, które mają umożliwić wykonawcy i inwestorowi wprowadzenie bardziej wyrazistych akcentów. Jednym z takich materiałów są płytki dekoracyjne imitujące cegły. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób takie detale mogą być wykorzystane w stylu skandynawskim, który przecież powinien być jak najprostszy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku dużych pomieszczeń i otwartych przestrzeni, dodanie bardziej wyrazistego elementu w żaden sposób nie zaburzy przestrzeni. Można nawet powiedzieć, że wręcz przeciwnie – cegła na ścianę biała będzie dodawać kunsztu całemu wystrojowi. Montaż takich płytek jest bardzo prosty, ponieważ producenci tego rodzaju wykończenia wprowadzili na rynek także specjalne, suche mieszanki kleju. Co ciekawe, płytki imitujące cegły wcale nie są zrobione z ceramiki. Co ich produkcji używa się zaprawy gipsowej. Do specjalnie przygotowanych form wlewa się zaprawę gipsową, która po zastygnięciu może zostać z niej wyjęta. W zależności od kształtu płytka może być bardziej płaska lub wypukła. W sklepach bez problemu znajdziemy panele imitujące prawdziwe cegły gładkie lub elementy w bardziej tradycyjnym, zaokrąglonym stylu.

cegła na ścianę białaNiektórzy producenci oferują także płytki postarzane, które dzięki białej barwie tworzą unikalny charakter wnętrza. Szeroki wybór produktów imitujących mur sprawia, że możemy przy ich wykorzystaniu uzyskać praktycznie dowolny efekt. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od preferencji właściciela oraz wyobraźni architekta wnętrz. Pewne jest jednak to, że przyklejenie płytek na głównej ścianie w salonie lub jadalni nie sprawi, że styl skandynawski zostanie zaburzony – wręcz przeciwnie, mogą one podkreślać jedność człowieka z naturą i powrót do korzeni, kiedy w domach stawiano na naturalność ścian, rezygnując z ich wykończenia. Bardzo ciekawy, przytulny efekt można uzyskać, jeśli ścianę z paneli 3D dodatkowo podświetlimy lampami LED. Listwy z żarówkami bardzo łatwo jest ukryć w zabudowie.

Efekt uzyskany w ten sposób może sprawić, że po zmroku pomieszczenie wciąż będzie jasne i przytulne, a relaks w nim znacznie bardziej wydajny. Jedyne, o co trzeba zadbać, to dobór odpowiednich kolorów żarówek – znaczenie lepiej sprawdzą się te o ciepłej, żółtawej barwie.