blaty laminam

Blaty laminam – jak pielęgnować?

Laminam staje się coraz częściej używanym materiałem w budownictwie mieszkaniowym. Nic dziwnego, w końcu ten materiał ma w zasadzie same zalety. Jednak jak każdy materiał wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji.

Blaty laminam łatwe w czyszczeniu

blaty laminamNie można z pewnością szorować takich płyt, podobnie jak innych materiałów, bo można je zniszczyć. Polecana jest delikatna pielęgnacja, która nie zniszczy laminamu. Jeśli odwiedzimy showroom laminam w Warszawie to powinniśmy się też dowiedzieć jak dobrać odpowiednie środki czyszczące do wybranego rodzaju laminamu, bo jest ich wiele. Przede wszystkim polecane są detergenty alkaliczne, ponieważ są specjalnie dostosowane do czyszczenia laminamu. Blaty laminam powinny być też czyszczone środkami o odczynie neutralnym lub zasadowym, nie natomiast kwaśnym, bo mogłyby takie środki zostać bezpowrotnie zniszczone. Szkodliwe substancje wniknęłyby w głąb blatów i je odbarwiły, jak również pozbawiłyby warstwy ochronnej, zamiast tylko wyczyścić blat. Przede wszystkim producenci polecają czyszczenie blatów laminam zwykłą, ciepłą wodą. Woda z pewnością ich nie uszkodzi, więc można jej używać sporo. Woda jako środek naturalny, a mimo to dobrze czyszczący jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

blaty laminamJeśli dobierzemy do tego dobrą ścierkę z mikrofibry, czy też chłonną gąbkę to na pewno czyszczenie będzie łatwe i przyjemne. Również delikatne mydło nadaje się do codziennej pielęgnacji wielu rodzajów laminamu. Spieki kwarcowe mają jednak wiele odmian, jak było to wspominane. Niektóre z nich można czyścić nawet takimi silnymi środkami, jak terpentyna, rozpuszczalnik, aceton, czy inne silne substancje, które można nieco rozcieńczyć, najczęściej z wodą, rzadziej z innymi substancjami. Warto również poczytać na temat tego jakie spieki kwarcowe wybieramy, i zapytać się sprzedawcę co poleca do ich czyszczenia. Wtedy mamy pewność, że nasza pielęgnacja nie zniszczy takich blatów czy posadzek. Mimo wszystko jednak blaty jak i posadzki kamienne są łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich konserwować, zabezpieczać, tak jak na przykład drewna czy nawet metalu,. Który trzeba jednak zabezpieczać przed korozją. Warto zatem wybrać laminam jaki dobry materiał do naszego domu. Możemy mieć z niego zarówno blaty w takim specyficznym pomieszczeniu jak kuchnia, gdzie jest ciepło i wilgotno, jak również w zwykłym pomieszczeniu, na przykład jako wyspa do jadalni, czy nawet do naszego biura.

Od nas zależy to, w jakim kolorze wybierzemy takie spieki kwarcowe, gdzie je zamontujemy, jaką będą miały grubość i jak je zaaranżujemy w naszym pięknym, nowoczesnym wnętrzu.

Więcej na http://www.pikiel.pl