Bramy harmonijkowe w przemyśle

Jednym z rodzajów bram wykorzystywanych w przemyśle jest brama harmonijkowa. Sprawdza się ona jednak nie tylko w halach magazynowych oraz zakładach produkcyjnych, ale także w warsztatach samochodowych, obiektach usługowych, jak i w budynkach prywatnych.

Dlaczego warto wybrać bramę harmonijkową

wytrzymałe bramy harmonijkoweTo dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Czym wyróżnia się więc konstrukcja takiej bramy, że jest jedną z najczęściej wybieranych? Przede wszystkim główną zaletą jest wytrzymałość konstrukcji oraz to, że jest ona ocieplona. Do ocieplania stosuje się bezpieczne dla zdrowia materiały – piankę poliuretanową. Dzięki ociepleniu ciepło nie ucieka przez bramę, jest ona naprawdę szczelna. Pozostałe parametry techniczne również są bardzo dobre. Wytrzymałe bramy harmonijkowe nie generują hałasu podczas pracy – oczywiście wszystko zależy od producenta, jednak ci najlepsi i najczęściej doceniani dostarczają bramy najwyższej jakości, których systemy jezdne oparte są na najnowszych technologiach. I to właśnie dlatego możliwe jest zapewnienie cichego biegu bramy, niezależnie od upływającego czasu eksploatacji.

wytrzymałe bramy harmonijkoweOdpowiednie osadzenie wózków jezdnych w szynie prowadzącej pozwala na bezproblemową pracę bramy. Wśród dalszych zalet wymienia się to, że bramy tego typu dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki temu możemy bez najmniejszego problemu dobrać kolor bramy pod architekturę danego budynku. Największą popularnością cieszą się bramy białe lub srebrne, jednak w ofercie znajdują się także między innymi bramy brązowe, niebieskie czy zielone. Istnieje też możliwość wybrania bramy z przeszkleniem w postaci okienek prostokątnych, owalnych czy okrągłych. Przeszklenie może pokrywać też większą część bramy. Najczęściej wykonuje się je z poliwęglanu jednokomorowego, dlatego nie ma żadnych obaw, że ulegnie ono uszkodzeniom mechanicznym. Poliwęglan jest bowiem materiałem charakteryzującym się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Jeżeli chcemy wprowadzić też udogodnienia dla pracowników, zdecydujmy się na montaż furtki serwisowej w bramie. Wśród dodatkowego wyposażenia wymienić można także kratki wentylacyjne. Jak widać, producenci bram harmonijkowych oferują nam wiele ciekawych opcji. Wszystko po to, aby zachęcić nas do zakupu właśnie ich bram.

Nic dziwnego, w kwestii bram przemysłowych konkurencja jest naprawdę spora – obok bram harmonijkowych dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem na przykład bramy segmentowe, których zaletą jest to, że dzięki skrzydłom rolowanym do góry nie tracimy miejsca w hali lub przed nią.