listwy przysufitowe

Cechy listew przysufitowych

Sufit jest tym elementem pokoju, który często jest pomijany przy aranżacjach wnętrz. Skupiamy się na meblach, ścianach, jak też na podłodze, a przecież sufit to także spora część przestrzeni i ma on znaczenie dla efektu końcowego!

Listwy przysufitowe łatwe w montażu

listwy przysufitoweNawet jeżeli zdecydujemy się na klasyczny, biały sufit, nie oznacza to, że nie powinniśmy go jakoś estetycznie wykończyć, aby robił naprawdę dobre wrażenie. Idealnie nadają się do tego listwy przysufitowe. Ta sztukateria dostępna jest w wielu ciekawych wzorach, dlatego doskonale nada się zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i klasycznego. Możemy wybrać prostą listwę, której jedynym zadaniem będzie maskowanie połączenia między sufitem a ścianą, a możemy wybrać też listwy typowo dekoracyjne, które będą podkreślać wyjątkowy styl pomieszczenia. W ofertach producentów znajdziemy listwy o różnych szerokościach – od tych wąskich na przykład 2,8 cm, do tych naprawdę szerokich – 10,5 cm. Taki wybór daje nam wiele interesujących możliwości aranżacyjnych. Listwy dostarczane przez producenta mają najczęściej jedną długość – 2 m, jednak możemy je przycinać dowolnie. Łączenie poszczególnych listew odbywa się z wykorzystaniem kleju montażowego, dlatego trzeba naprawdę uważać przy tym zadaniu, aby wykończenie sufitu było równe, a spoiny nie były widoczne.

listwy przysufitoweSkupiamy się jednak już na kwestiach szczegółowych, a przecież należy zwrócić też uwagę na to, z jakiego materiału powinny być wykonane takie listwy sufitowe, aby charakteryzowały się wytrzymałością i trwałością. Najlepsze parametry techniczne zapewnią listwy z polistyrenu. Jest to bowiem materiał odporny na ścieranie oraz utlenianie. Producenci dostarczają listwy białe, zagruntowane, które można pozostawić w takim stanie lub pomalować na dowolny, wybrany przez siebie kolor, przy użyciu farb, które jednak nie zawierają w swoim składzie rozpuszczalników (a więc na przykład farby akrylowe. Należy zwracać na to szczególną uwagę, aby nie uszkodzić listew). Listwy przysufitowe są proste w montażu, nie powinien on sprawić nikomu problemu. Kupując listwy, zwróćmy też uwagę na to, czy dają nam one możliwość ukrycia pod nimi kabli, dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało estetycznie (nie chodzi o przewody elektryczne od sprzętów, bo te są ułożone zazwyczaj na podłodze, ale na przykład już kabel od internetu może biec po suficie.

Słowem podsumowania, jakość listew przysufitowych powinna być jak najwyższa, aby te były zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Pełniąc rolę ukrywania kabli oraz rolę dekoracyjną, dobrze sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.