parking - szlabany

Cechy wytrzymałych szlabanów parkingowych

Parkowanie samochodów na strzeżonych lub zabezpieczonych parkingach znacznie zwiększa ich bezpieczeństwo. Ryzyko, że samochód zostanie skradziony z takiego parkingu jest znacznie mniejsze, gdyż złodziej musiałby pokonać szereg zabezpieczeń. Jednym z zabezpieczeń na takim parkingu może być szlaban.

Podnoszenie szlabanu może odbywać się ręcznie lub automatycznie

szlabany parkingowe we wrocławiuSzlabany wykorzystuje się na osiedlach mieszkaniowych, terenach przemysłowych i parkingach przy centrach handlowych. Dobrze sprawdzają się podczas organizacji ruchu. Najprostszą formą sterowania szlabanem parkingowym jest stosowanie pilota radiowego. W takie urządzenie mogą być wyposażeni pracownicy zajmujący się kontrolą pojazdów wjeżdżających na obiekt, ale też mieszkańcy zamkniętego osiedla. Szlabany wykonuje się z tworzyw sztucznych i aluminium. Sprawia to, że skrzydła szlabanów są jednocześnie lekkie i wytrzymałe. Szlabany parkingowe maluje się w kolory, które są widoczne z daleka. Przeważnie są to biało-czerwone lub czarno-żółte pasy. Pozwala to kierowcom zauważyć, że droga przed nimi jest zamknięta. Dodatkowo na środku szlabanu można powiesić tabliczkę symbolizującą znak STOP. Wewnątrz słupka szlabanu parkingowego znajduje się elektryczny mechanizm, który odpowiada za samoczynne otwieranie i zamykanie przejazdu.

parking - szlabanyWysokiej jakości szlabany parkingowe we Wrocławiu można kupić w wielu firmach dostarczających automatykę oraz zabezpieczenia tego typu. Montaż szlabanów ogranicza przepustowość w danych miejscach i znacznie zwiększa bezpieczeństwo. To sygnał dla kierowców, że powinni się zatrzymać i poddać kontroli. Dostępne są szlabany parkingowe, które posiadają systemy do sterowania przez kierowcę. Wówczas szlaban połączony jest z urządzeniem, które pozwala na pobieranie opłat i drukowanie numerków parkingowych. Wielkość szlabanu powinna być dopasowana do szerokości przejazdu. Zwykle stosuje się jeden szlaban na każdy pas ruchu. Dzięki temu szlabany nie są zbyt ciężkie, co pozwala obniżyć ich cenę. Stosowane do zabezpieczania parkingów szlabany muszą cechować się przede wszystkim trwałością.

Na bezpieczeństwo wpływa także fakt, że w szlabanach montowane są czujniki, które zapobiegają uderzeniu w dach przejeżdżającego pojazdu. Wygodne sterowanie za pomocą pilota radiowego pozwala zamykać i otwierać szlaban, gdy jest to potrzebne. Każde urządzenie tego typu jest wykonane w taki sposób, żeby poradzić sobie z odpowiednią liczbą cykli, czyli zamknięć i otwarć. Po przekroczeniu limitu należy przeprowadzić prace serwisowe.