Meble kuchenne

Co warto wiedzieć o nowoczesnych meblach kuchennych na wymiar

Meble kuchenne robione na wymiar to przez wiele osób jedyne rozwiązanie uważane za słuszne.

Czym odznaczają się wysokiej jakości meble kuchenne?

Meble kuchenneWynika to z tego, że meble w kuchni muszą sprostać wielu oczekiwaniom zarówno wizualnym, jak i funkcjonalnym, a co za tym idzie uzyskanie odpowiedniego efektu przy wykorzystaniu gotowych mebli katalogowych, o z góry określonych wymiarach, jest często niemożliwe. Niemniej jednak jak każde rozwiązanie, tak i to jakim są nowoczesne meble kuchenne na wymiar ma swoje wady jak i zalety. Jakie? Jeśli chodzi o zalety to przede wszystkim trzeba tu mówić o idealnym dopasowaniu mebli do potrzeb użytkowników i wymogów pomieszczenia. Chodzi tu zarówno o same wymiary, jak i sposób wyposażenia mebli. W przypadku tych robionych na zamówienie to my decydujemy o tym jakie systemy przechowywania zostaną zastosowane, czy będą to półki, kosze, karuzele itd, dzięki temu mamy pewność, że każdy element będzie maksymalnie wykorzystany i równie funkcjonalny. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że meble robione na wymiar to także swoboda, jeśli chodzi o zabudowę sprzętu agd, tutaj rozmieszczenie może być dowolne, dzięki czemu poruszanie się po kuchni będzie wygodne i intuicyjne.

Meble kuchenneNowoczesne meble kuchenne na wymiar to także estetyka. Ich wygląd, jak i kolor mogą być właściwie dowolne, pozwala to uzyskać ciekawe i niepowtarzalne aranżacje, których wykonanie byłoby niemożliwe przy zastosowaniu gotowych mebli katalogowych. Jeśli chodzi natomiast o wady to przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na koszt wykonania mebli, który jest znacząco wyższy niż ma to miejsce w przypadku mebli gotowych. Wysoki koszt to jednak nie jedyny problem, pewnym utrudnieniem jest tu także fakt, że czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia jest dość długi. Zwykle sięga on kilku tygodni, jednak może się przedłużyć, jeśli projekt jest szczególnie skomplikowane lub też, jeśli stolarnia ma bardzo duże obłożenie. Pewne wątpliwości może budzić także fakt, że w przypadku mebli robionych na wymiar nigdy nie mamy pewności odnośnie ich ostatecznego wyglądu. Wprawdzie większość producentów oferuje wizualizacje 3D, które pozwalają klientom zorientować się w tym jak będzie wyglądać gotowe zamówienie to jednak, pewności co do finalnego wyglądu nigdy nie mamy. Czy zatem, biorąc to wszystko pod uwagę warto wybrać meble na wymiar?

W zasadzie tak, ponieważ dłuższy czas oczekiwania i wyższa cena to tak naprawdę niewielkie nieudogodnienie, jeśli brać pod uwagę to jaką funkcjonalnością odznaczają się meble robione na wymiar na tle innych dostępnych na rynku rozwiązań.