brama szybkobieżna

Czy bramy szybkobieżne sprawdzą się w zakładzie przemysłowym?

Przemysł jest ważną częścią dzisiejszego świata. Dzięki licznym zakładom produkcyjnym na półkach sklepów mamy szeroki wybór produktów o różnym przeznaczeniu. Obiekty przemysłowe wymagają rozwiązań praktycznych i solidnych gdyż przekłada się to na sprawną pracę zakładu.

Bramy szybkobieżne – charakterystyka

brama szybkobieżnaTakim rozwiązaniem niewątpliwie są bramy szybkobieżne. Ich największą zaletą z pewnością jest prędkość działania. Dzięki napędowi elektrycznemu bramy mogą szybko się otwierać i zamykać co jest nieocenionym plusem przy dużej częstotliwości ruchu oraz pozwala na optymalizację obiegu towaru. Dodatkowo takie rozwiązanie wprowadza sporą oszczędność czasu bowiem pracownicy nie muszą długo czekać na jej otwarcie za każdym razem gdy chcą przejść przez bramę. Materiałem do wykonania bram jest polichlorek winylu cechujący się wysoką odpornością na działania warunków atmosferycznych, a także na inne czynniki często negatywnie wpływające na materiały typu kurz, pył, substancje chemiczne stosowane w przemyśle. Z pewnością plusem jest również cena takiej bramy, gdyż są one jednym z tańszych rozwiązań dla przemysłu, a dodatkowo pozwalają obniżyć koszty zużycia energii w zakładzie, gdyż potrzebują jej znacznie mniej do swojej pracy aniżeli inne rozwiązania. Bramy szybkobieżne można stosować zarówno na zewnątrz i wewnątrz budynku.

brama szybkobieżnaDzięki możliwości zastosowania paneli aluminiowych ocieplonych pianką polistyrenową w bramach szybkobieżnych wykazują one podwyższone właściwości termoizolacyjne, tym samym redukując maksymalnie utratę ciepła w pomieszczeniu jednocześnie ograniczając zużycie energii. Na szczególną uwagę zasługują bramy z możliwością odpinania kurtyny czyli płaszcza bramy. Taki system nie posiada usztywniających poprzeczek co powoduje, że elastyczność bramy jest znacznie wyższa. W przypadku sytuacji kolizyjnej czy napotkanej przeszkody kurtyna wypada z prowadnic, ale nie zostaje uszkodzona, a co równie istotne płaszcz bramy szybkobieżnej zostaje automatycznie wprowadzony z powrotem do prowadnic i może ona dalej funkcjonować bez żadnych strat dla zakładu. Ponadto bramy szybkobieżne mogą być całkowicie bezobsługowe dzięki zainstalowaniu odpowiednich czujników ruchu, co jeszcze bardziej usprawnia pracę i ruch w zakładach przemysłowych.

Bramy szybkobieżne z pewnością są jednym z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o intensywność pracy, szybkość działania, żywotność, bezawaryjność, bezpieczeństwo, niezawodność, a także pełen komfort użytkowania przez długi czas. Warto zatem wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.