projekty wnętrz

Czy łatwo zaprojektować tradycyjne wnętrze?

Dziś wszystkie niemal projekty wnętrz oparte są na nowoczesności – w mniemaniu wielu osób, nowoczesność jest bowiem równoznaczna z byciem na bieżąco z trendami.

Profesjonalny projekt wnętrza

projekty wnętrzTymczasem modne wnętrze wcale nie musi wykorzystywać najnowszych rozwiązań wnętrzarskich. Wyjątkowy wygląd pomieszczeń uzyskamy także wówczas, kiedy zdecydujemy się na użycie stylu znanego już od setek lat – może warto zaprojektować dom w stylu dworkowym? Takie tradycyjne projekty wnętrz w Lublinie wykonywane są przez specjalistów, którzy wiedzą, co zrobić, aby uzyskać efekt swojskości i ciepła, ale nie przesadzić. Bardzo łatwo jest bowiem popaść w przesadę – na przykład wykorzystując zbyt wiele dodatków w danym stylu. W ten sposób zamiast podkreślać styl, sprawiamy, że staje się on kiczowaty. Projektant wnętrz ma jednak wyczucie smaku, które zapobiegnie takim wpadkom. W przypadku stylu dworkowego, największe znaczenie ma aranżacja ścian i podłóg. Już puste pomieszczenie powinno mieć swój własny klimat, dlatego też na podłogach nie może zabraknąć drewnianych paneli i dywanów, a na ścianach sprawdzą się farby w stonowanych barwach oraz obrazy i obrazki w złoconych ramach, możemy zdecydować się też na ceglany kominek, który na pewno sprawi, że pomieszczenie będzie kojarzyć się z domowym ogniskiem. To jest łatwiejszy etap aranżacji wnętrza w stylu tradycyjnym. Trudniejszy – to dobór mebli.

projekty wnętrzW sklepach z meblami znajdziemy niewiele takich, które będą pasowały do naszych pomieszczeń. Nasze poszukiwania powinniśmy prowadzić raczej w sklepach z antykami. Można też zdecydować się na postarzanie dobrych mebli, aby naśladowały one antyki. Warto zwrócić uwagę na to, że antyki również są wykonywane w różnych stylach – inaczej prezentują się meble francuskie, inny charakter mają te angielskie czy polskie. Do zadań architekta wnętrz należy więc taki dobór wyposażenia, żeby dobrze się ono ze sobą komponowało. Brak zgrzytów jest najlepszym potwierdzeniem tego, że aranżacja wnętrz została przeprowadzona na najwyższym poziomie. Jeżeli nie jesteśmy więc pewni tego, czy samodzielnie uda nam się uzyskać taki efekt – z pewnością pomoc profesjonalisty okaże się niezastąpiona. Wnętrze domu wykonane w stylu dworkowym będzie prezentowało się zaskakująco dla odwiedzających, jednak każdy doceni klimat, jaki został uzyskany dzięki takiej aranżacji.

Wykorzystanie beżów i ciepłej czerwieni może zaś wzmocnić efekt przytulności i spokoju w danym pomieszczeniu. Możliwości na interesującą aranżację wnętrza tradycyjnego jest naprawdę wiele.