ocieplanie poddaszy

Czym ocieplić poddasze?

Ilu fachowców, tyle najróżniejszych metod na ocieplenia poddasza. Kluczowe znaczenie przy zachowaniu maksymalnego komfortu termicznego ma to, na jaki materiał zdecyduje się właściciel budynku. Mogą to być tradycyjne rozwiązania, jak wełna czy styropian, jednak ich montaż trwa bardzo długo i w przypadku poddaszy może być też problematyczny.

Ocieplanie w niskiej cenie

ocieplanie poddaszyWszystkie skosy, nierówności i szczeliny będzie trudno ocieplić tymi materiałami, co w konsekwencji sprawi, że izolacja nie spełni swojego zadania. Popularną ostatnio i sprawdzoną metodą na ocieplanie poddaszy okazała się pianka poliuretanowa. Jest to rodzaj materiału, który w łatwy sposób nakłada się na powierzchnię ściany za pomocą lancy. Po wyschnięciu materiał, w zależności od wybranego rodzaju, nieco się rozszerza, tworząc spójną i trwałą izolację. Z uwagi na metodę rozprowadzania pianki poliuretanowej, ocieplenie można wykonać nawet w trudniejszych warunkach, jeżeli dojście do konkretnego miejsca jest utrudnione. Co więcej, za pomocą przeznaczonego do tego rodzaju pianki można również wypełnić wszelkie szczeliny znajdujące się na poddaszu, dzięki czemu maksymalnie wyeliminuje się ryzyko przenikania chłodu do wnętrza budynku.

ocieplanie poddaszyNie trzeba również martwić się o właściwą recyrkulację powietrza – materiał jest oddychający, lecz nie wpływa to na komfort termiczny. Jest to również wybór dla osób, które cenią sobie walory estetyczne poddasza. Na naniesiony materiał można bezproblemowo przymocować ścianki kartonowo-gipsowe, przez co pomieszczenie będzie prezentować się wyjątkowo dobrze, a przy tym będzie właściwie ocieplone. Aby móc przeprowadzić takie ocieplanie, wymagane będzie skorzystanie z usług fachowców. Posiadają oni wiedzę i umiejętności, dzięki którym dobiorą właściwy typ materiału i odpowiednio przeprowadzą montaż izolacji. Polecane jest między innymi ocieplanie poddaszy w Przemyślu, gdzie ceny usług są stosunkowo niewielkie, lecz firm działających w takiej branży jest znacznie więcej i bezproblemowo można znaleźć firmę blisko swojego domu. Za pomocą pianki poliuretanowej można ocieplić znacznie więcej miejsc niż samo poddasze. Świetnie sprawdzi się na halach produkcyjnych, gdzie dojście do niektórych przestrzeni również jest dosyć trudne.

Można też wykorzystać piankę PUR do ocieplania elewacji, fundamentów lub budynków gospodarczych. Warto wykonać kilka usług jednocześnie, gdyż ocieplanie przeprowadza się błyskawicznie, lecz wymagane jest odczekanie kilku dni na wyschnięcie materiału – w tym czasie można ocieplić inne miejsca.