zbiornik na gaz

Czym ogrzewać dom w województwie śląskim?

Specjalne przygotowane zbiorniki na gaz skutecznie rozwiązują przechowywanie paliwa opałowego. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne oraz wygodne w eksploatacji. Znajdują one zastosowanie w miejscach, w których nie ma możliwości korzystania z gazu ziemnego. Świetnie sprawdzają się przy domach jednorodzinnych oraz małych lub dużych firmach.

Ekologiczny zbiornik na gaz

zbiornik gazowyNa rynku możemy dostać je w dwóch wersjach naziemnej i podziemnej. Poszczególne modele różnią się od siebie pojemnością – może mieć 2700 l, 4850 l i 6700 l. Jeżeli chcemy go umieścić przy gospodarstwie domowym to zwykle poleca się zbiorniki o najmniejszej pojemności. Sprawiają one wówczas mniej problemów z umieszczeniem na działce, jednakże trzeba się liczyć z tym, że będzie się go napełniać dwa razy w roku. Jeżeli zastanawiamy się pomiędzy zbiornikiem naziemnym i podziemnym to powinno się uwzględnić między innymi wielkość i sposób zagospodarowania działki, w jakim sąsiedztwie jest ona umieszczona oraz poziom wód gruntowych na niej występujących. Zbiornik na gaz w śląskim jest dobrym rozwiązaniem, które pomaga ograniczyć emisję szkodliwych gazów, które w tym województwie jest dość duże. Dla wielu wybór wersji zbiornika ma znaczenie ze względów estetycznych najbliższego otoczenia domowego.

zbiornik na gazNaziemne są koloru białego i mają zamontowane wsporniki – wymagają więc posadowienia na płycie fundamentowej. Obszar wokół musi być wyłączony z użytkowania, ponieważ nie może on być dowolnie zagospodarowany, żeby nie stwarzać zagrożenia. Wymagają one trzech metrów oddalenia od domu oraz minimalnie półtorej metra od granicy działki, dlatego najlepiej nadają się na większych metrażach. Jeżeli jednak spełnia się te kryteria i nie przeszkadza zaburzenie aranżacji przydomowej przestrzeni to za tym wyborem przemawia głównie niższa cena zakupu oraz łatwiejszy montaż. Podziemne zbiorniki dają dużą szansę na stworzenie dyskretnej i nie ingerującej w otoczenie instalacji. Należy je umieścić we wcześniej wykonanych wykopach oraz przykryć około sześćdziesięciu centymetrową grubością warstwy gruntu. Na wierzchu pozostaje jedynie pokrywa zbiornika. Powinien on się znajdować w oddaleniu jednego metra od domu oraz pół metra od granicy działki. Nie poleca się jego zastosowania jest wysoki poziom wód gruntowych.

Taki zbiornik może być dobrym rozwiązaniem jeżeli nie ma się możliwości korzystania z innego, tańszego niż elektroniczne, źródła zasilania. Warto pamiętać, że należy go okresowo dopełniać – paliwo dostarcza się cysternami. Jest to powód żeby taki zbiornik umieszczać w takiej lokalizacji żeby tankowanie nie sprawiało problemu. W województwie śląskim coraz częściej szuka się bardziej ekologicznych rozwiązań i założenie takiego zbiornika może być idealnym wyjściem.