Czym są panele dekoracyjne 3D?

Wielu osobom remont kojarzy się z malowaniem ścian albo nakładaniem tapet. Istnieje jednak ciekawsza alternatywa. Panele dekoracyjne 3D to niepowtarzalne rozwiązanie dla osób, które lubią się wyróżniać i stawiają na nieszablonowy wystrój wnętrz.

Najlepsze panele dekoracyjne do domu

panele dekoracyjne 3DCharakteryzują się wypukłym wzorem i połączone w jedną całość dają wyjątkowy efekt, który nadaje elegancji i szyku każdemu pomieszczeniu. Dzięki systemowi paneli 3D na wybranej powierzchni ściany powstaje wielki „obraz” o unikalnym wzorze. Wybór wzoru zależy od indywidualnych gustów i pomysłu na aranżację wnętrza. Dzięki dużej gamie kolorystycznej i nieograniczonych możliwości łączenia kolorów każdy znajdzie coś dla siebie. Kolor jednak nie jest największym zmartwieniem – jeśli zacznie się nudzić można spokojnie przemalować panele na inny odcień. Wystarczy użyć trochę wyobraźni i połączyć wzory oraz kolory w wymyślony przez siebie sposób. Wzór również wcale nie musi być jednolity na całej ścianie – może być połączeniem kilku różnych rodzajów paneli. Panele dekoracyjne 3D to rozwiązanie, które nada wnętrzu oryginalności i nowoczesności. Wnosi powiew świeżości i daje nowe spojrzenie na pomieszczenie. W szybkim sposób można zmienić nudne tapety na kreatywne panele. Do wyboru są różne rodzaje paneli – gipsowe, ażurowe, betonowe i drewniane.

panele dekoracyjne 3DPanele poliuretanowe mają najlepsze właściwości wyciszające, ale są również producenci, którzy gwarantują dźwiękochłonność dzięki panelom drewnianych. Wszystko zależy od klienta na jaki produkt się zdecyduje. Panele nadają się idealnie do pomieszczeń biurowych w nowoczesnych firmach, ale również do domów i domków letniskowych, jeśli chce się nadać wnętrzu charakteru i trochę je odnowić. Panele mogą zostać położone w całym domu – łazience, kuchni, sypialni czy też salonie. Duży wybór wzorów zapewni zupełnie inny wygląd każdego pomieszczenia w domu. W zależności od wzoru paneli jakie wybierzemy możemy uzyskać różny klimat – pomieszczenie może emanować melancholijnym nastrojem albo wzbudzać uczucie spokoju u przebywających w nim osób. Jeśli natomiast zdecydujemy się na położenie trójwymiarowych paneli w biurze możemy być pewni, że efekt zachwyci niejedną osobę i wywoła pozytywne wrażenie. Panele dekoracyjne 3D nie są najtańszym wydatkiem, ale także nie obciążają portfela w znaczny sposób. Cena zależy tak naprawdę od wzoru i materiału z jakiego są wykonane. Za panele wykonane z poliuretanu zapłacimy 60-80zł, a za panele drewniane już od 30zł.

To najniższe ceny oferowane na rynku. Dodatkowo wiele firm oferuje usług dodatkowe takie jak przemalowywanie paneli, flokowanie i precyzyjne cięcie oraz pomoc projektanta w ułożeniu interesującego wzoru.