balustrada stalowa

Dlaczego balustrady ze stali cieszą się ogromną popularnością?

Wybór schodów wewnętrznych do domu nie jest wcale łatwą sprawą. Powinny być one komfortowe i bezpieczne. Aktualnie dominują nadal schody wykonane z żelbetonu, ale ich wykończenie może się w znacznym stopniu różnić. Balustrady to bardzo ważny element każdych schodów i ma on ogromny wpływ na estetykę pomieszczenia. Dzięki balustradom stalowym w domu czy mieszkaniu uzyskamy lekkość, pasują one do nowoczesnych jak i tradycyjnych wnętrz.

Balustrady stalowe — dlaczego są tak często wybierane?

schody stalowe

W projektowaniu schodów najważniejszą rolę odgrywają balustrady i poręcze. To właśnie te elementy tworzą warunki do bezpiecznego i wygodnego poruszania się. Efekty, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu stali są ogromne, odmienią nie tylko wygląd schodów, ale także również całe to miejsce. Balustrady stalowe są higieniczne i stanowią niekorzystne środowisko dla rozwoju bakterii. Utrzymanie ich w czystości jest łatwe. Dlatego też to rozwiązanie jest wykorzystywane w szpitalach, placówkach medycznych, szkołach i innych tego typu obiektach. To nie znaczy, że nie są one wykorzystywane w domach jednorodzinnych. Są i to bardzo często. Takie konstrukcje chętnie łączą się z drewnem, bądź ze szkłem, których używa się do wykończenia stopni lub balustrad. Elementy schodów spawa się lub skręca, a następnie prawie gotowe moduły montuje się we wnętrzach podczas prac wykończeniowych. Żadna klatka schodowa nie jest kompletna bez balustrad. Pełnią one funkcję bezpieczeństwa, co za tym idzie podtrzymują ciężar, dzięki czemu osoby mogą korzystać ze schodów w swobodny sposób.

balustrada stalowaBalustrady stalowe cieszą się ogromną popularnością dzięki wytrzymałości materiału, niezawodności, odporności na zużycie, niewrażliwości na wilgoć oraz łatwości w pielęgnacji. Schody ze stalowymi balustradami przez wiele lat zachowają idealny wygląd, nie odkształcą się ani nie stracą koloru. Efektownie wyglądają drewniane schody z metalową balustradą i są coraz częściej wykonywane w mieszkaniach jednorodzinnych. Balustrady stalowe schodowe, dzięki nowoczesnym możliwościom technologicznym produkcji, pozwalają na realizację coraz to śmielszych rozwiązań. Schody z balustradą ze stali są również zastosowane w dużej mierze w spiralnych schodach. Sprawdzę się one w każdym wnętrzu, które ze względu na swój rozmiar czy inne parametry techniczne, uniemożliwia postawienie prostych schodów.

Schody w domu mogą okazać się interesującą ozdobą. Koncepcja stalowych balustrad pozwala wcielić w życie różnorodne pomysły projektowe. Balustrada wykonana z tego materiału nada szyku i elegancji oraz podkreśli wygląd każdego pomieszczenia. Ich zaprojektowanie warto zlecić specjalistą, zyskujemy wtedy pewność najwyższej jakości i długoletniej trwałości.