hala stalowa

Dlaczego warto postawić halę stalową?

Dlaczego stal jest materiałem tak cenionym we współczesnym budownictwie? Oczywiście pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to jej niska cena, jednak nie jest to jedyna i najważniejsza zaleta.

Korzyści z budowy hali stalowej

hala stalowaProducenci zwracają uwagę przede wszystkim na krótki czas montażu – hale ze stali powstają o wiele szybciej niż ich murowane odpowiedniki, dlatego jeżeli inwestorom zależy na czasie, decydują się na postawienie hali stalowej, zwłaszcza że przy tym nie muszą martwić się o utratę jakości, gdyż nie ma to miejsca. Hale stalowe charakteryzują się równie dobrymi parametrami wytrzymałościowymi co murowane. Mają jednak tę przewagę, że odznaczają się niewielkim ciężarem konstrukcyjnym. Polecany producent hal stalowych wskazuje na to, że cecha ta daje nam nowe możliwości, jeśli chodzi o fundamenty pod konstrukcje – tutaj nie ma już ograniczeń i wymagań, jakie muszą spełniać fundamenty, aby utrzymać konstrukcję. Dzięki jej lekkości, nie stanowi to problemu. Równie ważne jest to, że hale stalowe powstają tak naprawdę w fabryce – dopiero poszczególne gotowe elementy są przewożone na miejsce budowy, gdzie odbywa się ich łączenie.

hala stalowaMa to więc związek także z ograniczeniem dostaw materiałów na miejsce budowy – to już nie setki worków z cementem i innych rzeczy, a szybki transport tylko najważniejszych, dużych części składowych. Tym samym, nie ma mowy o przerwach w budowie, co zdarza się w przypadku obiektów murowanych. Tutaj czynności, które trzeba wykonać, jest o wiele mniej, dlatego nawet negatywne czynniki atmosferyczne zazwyczaj w niczym nie przeszkadzają. Kolejną zaletą takich hal jest ich elastyczność – taką halę stalową możemy bez problemu zmodernizować, bez konieczności rozbiórki. Dobudowa dodatkowego modułu nie będzie trwała długo, skoro sama budowa główna nie przysporzyła nam problemów. To przecież jedynie skręcanie ze sobą poszczególnych części. Bez problemu możemy zdecydować się na budynek, który będzie charakteryzował się na przykład różnymi wysokościami stropów w poszczególnych miejscach, dachem łukowym czy też zupełnie oryginalną, ciekawą konstrukcją. Uwzględniając w projekcie głównym możliwości przebudowy, nie będziemy musieli w przyszłości zupełnie o nic się martwić.

Warto zwrócić uwagę także na to, że ze względu na łączenie poszczególnych elementów stalowych za pomocą śrub, można je bez problemu w dowolnym czasie rozmontować, nie martwiąc się o stratę materiału – raz użyte elementy stalowe mogą być z powodzeniem wykorzystane w innym miejscu, nie zostają od razu wyrzucone.