donice betonowe

Donice betonowe w parkach

Projektowanie przestrzeni miejskiej to bardzo trudne zadanie. Nic dziwnego, że uznanych architektów jest niewielu, a nasze miasta nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Jednak włodarze miast cały czas się starają, żeby poprawiać wizerunek miasta i podnosić zadowolenie jego mieszkańców.

Donice betonowe jako elementy małej architektury

doniceW związku z tym w przestrzeni miejskiej pojawiają się liczne nowe elementy, stare są odnawiane, przez co stają się przyjaźniejsze u atrakcyjniejsze. Przede wszystkim często urzędnicy skupiają się na rewitalizacji parków i terenów zielonych.
Takie miejsca są nie bez powodu zielonymi płucami miasta. Kiedy dookoła mamy tylko betonowe bloki, ulice i galerie handlowe to szukamy miejsca, gdzie możemy się na chwilę zatrzymać, pójść na spacer, wyjść ze znajomymi, pojeździć na rowerze, czy wyprowadzić psa. Parki nadają się do tego idealnie, szczególnie jeśli mała architektura miejska jest tam dobrze zaprojektowana. Ważne jest przede wszystkim to by znalazła się w parku ławka parkowa betonowa.
Nie tylko osoby starsze, którym pokonywanie dłuższych dystansów bez przerwy sprawia trudność, chętnie z niej skorzystają. Nowoczesna ławka powinna znajdować się na każdym rogu i na każdej ścieżce, tak by każdy mógł z niej skorzystać.

Również matki z dziećmi, osoby niepełnosprawne, czy sportowcy, również ucieszą się z miejsca, gdzie mogą usiąść i odpocząć przed dalszym biegiem lub spacerem. W parkach możemy zobaczyć nie tylko kwiaty, krzewy i drzewa sadzone w ziemi, ale również stosuje się ładne donice betonowe. Taka mała odmiana na pewno będzie dobrze wyglądała. Mała architektura to także place zabaw. Z pewnością małe dzieci i ich rodzice na pewno się ucieszą z miejsca zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie, bujawki czy piaskownice to na pewno coś, co powinno się znaleźć w każdym parku. Obok nich często instaluje się siłownie plenerowe, dzięki czemu dzieci mogą się bawić, a dorośli ćwiczyć w tym samym czasie. Jeśli chodzi o materiały o w przestrzeni miejskiej często stosuje się beton architektoniczny. Można z niego wykonać betonowe płyty na chodniki, zabezpieczenia do placów zabaw, stosuje się go także we wnętrzach. Do małej architektury miejskiej możemy zaliczyć także fontanny czy małe zbiorniki wodne.

Często w parkach znajdują się małe stawiki z kaczkami, czy właśnie fontanny, dzięki czemu park wygląda nie tylko ładniej, ale i bardziej naturalnie. Podsumowując, rewitalizacja starych i budowa nowych parków to zadanie, którym powinien się zająć każdy prezydent miasta czy wójt gminy, ponieważ takie tereny są bardzo potrzebne.